Zamknij

Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To doskonały kierunek na krótki urlop

19.01.2022 15:00
Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To doskonały kierunek na krótki urlop
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planowali krótki urlop, ale wciąż szukają idealnego kierunku na city break - linie lotnicze Ryanair uruchomią dwie nowe trasy z Polski. Gdzie już niebawem będzie można polecieć? Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że Ryanair zawiesza 23 trasy z Polski. Część z nich wróci do siatki połączeń irlandzkiego przewoźnika dopiero w marcu. Teraz z kolei - jak podał portal fly4free.pl - tanie linie ogłosiły uruchomienie nowych połączeń z naszego kraju. 

Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To doskonały kierunek na krótki urlop

Jak dalej czytamy na portalu, w systemie rezerwacyjnym Ryanaira pojawiły się dwie nowe trasy z Polski na Ukrainę. 27 marca zainaugurowane zostanie połącznie z Gdańska do Lwowa. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu - we wtorki, w czwartki oraz niedziele.

We wtorki i niedziele samoloty będą startować z lotniska w Polsce odpowiednio o godzinie 8:50 oraz 8:55. W czwartki natomiast irlandzki przewoźnik będzie ruszał z Gdańska o 18:35. 

Zobacz także: Kraje w Europie skracają ważność paszportu covidowego. Miejscami będzie uznawany tylko przez 5 miesięcy

Drugie połączenie to trasa z Warszawy Modlin do Chersonia. Jego inauguracja zaplanowana jest na 28 marca. Loty mają być realizowane dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i czwartek.

Chersoń to miasto położone na południu Ukrainy, nad Dnieprem. Znajduje się tam kilka zabytków i atrakcji turystycznych, m.in. pozostałości wałów twierdzy z bramami z XVIII/XIX wieku, prawosławny sobór parafialny Zaśnięcia Matki Bożej czy Cerkiew Mądrości Bożej.

RadioZET.pl/fly4free.pl