Zamknij

Ryanair uruchomi dwie nowe trasy z Polski. To idealny kierunek na city break w Europie

10.11.2021 14:17

Ryanair poinformował o kolejnych nowościach w swojej siatce lotów. Pod koniec marca irlandzka tania linia uruchomi dwie nowe trasy do jednej z europejskich stolic. Z Wrocławia i Poznania poleci do Sztokholmu, na główne lotnisko Arlanda. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

Sztokholm
fot. Shutterstock

Chociaż z powodu pandemii wciąż obowiązują liczne ograniczenia w podróżowaniu, popularne tanie linie coraz częściej ogłaszają nowe połączenia. Tak też jest w przypadku Ryanaira. Znany irlandzki przewoźnik zapowiedział dwie nowości w swojej siatce lotów. W przyszłym roku z dwóch polskich lotnisk będzie można polecieć do przepięknej stolicy Szwecji. 

Ryanair. Z Wrocławia i Poznania do Sztokholmu (Arlanda)

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że od końca marca uruchomione zostaną dwie nowe trasy na lotnisko Sztokholm-Arlanda. Z Wrocławia do stolicy Szwecji pierwsze loty wystartują 28 marca 2022 roku. Rejsy mają być realizowane aż cztery razy w tygodniu –  w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Podróż potrwa 1 godz. 50 minut.

Połączenie z Poznania do Sztokholmu ruszy dzień później, 29 marca 2022 roku. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. W przypadku tej trasy rejs zajmie 1 godz. 40 minut. Bilety lotnicze na te przyszłoroczne połączenia są już dostępne w sprzedaży – ceny zaczynają się od 129 złotych. 

Warto przypomnieć, że na lotnisko Arlanda można już latać z lotnisk w Warszawie (Modlin), Krakowa i Gdańska. 

Sztokholm: idealny kierunek na weekend w Europie

Sztokholm to stolica Szwecji i największe miasto w kraju położone na 14 wyspach i stałym lądzie. Ze 188 km² powierzchni zaledwie jedną trzecią stanowi teren zabudowany, reszta to szlaki wodne, lasy i parki. Sztokholm może się też pochwalić najczystszym powietrzem ze wszystkich europejskich stolic. W czasie zwiedzania tego miasta koniecznie trzeba uwzględnić Gamla Stan, czyli plątaninę uliczek Starego Miasta, Muzeum Abby oraz wyspę Djurgarden nazywaną „zielonymi płucami miasta”.

Wielbiciele spektakularnych widoków muszą koniecznie dostać się na wieżę telewizyjną Kaknästornet wznoszącą się na wysokość 155 metrów. Oglądana z tego miejsca panorama jest naprawdę wyjątkowa – widać nie tylko miasto, ale również cały Archipelag Sztokholmski.

loader

Źródło: Ryanair, Fly4free