Zamknij

Ryanair wznawia dwie trasy z Polski. Połączenia powrócą po 1,5 roku przerwy

08.07.2022 14:49

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które kochają podróże - tanie linie Ryanair właśnie ogłosiły uruchomienie dwóch nowych tras z Polski. Połączenia te powrócą do rozkładu lotów przewoźnika po 1,5 roku przerwy.

Ryanair wznawia dwie trasy z Polski. Połączenia powrócą po 1,5 roku przerwy
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Ryanair nie zwalnia tempa. Zaledwie miesiąc temu pisaliśmy, że niskokosztowy przewoźnik ogłosił uruchomienie trzech tras z Polski. Podróżni będą mogli korzystać z nowego lotu krajowego i dwóch zagranicznych. W sezonie zimowym pasażerowie będą mogli latać z Krakowa do malowniczej Tuluzy we Francji, z Warszawy-Modlina na kanaryjską wyspę Lanzarote, a także z Krakowa do Poznania.

Okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek. Właśnie Ryanair ogłosił uruchomienie kolejnych tras z naszego kraju. Gdzie będziemy mogli podróżować w 2023 roku?

Ryanair wznawia dwie trasy z Polski. Połączenia powrócą po 1,5 roku przerwy

Pod koniec października 2021 roku Ryanair całkowicie wycofał się z Irlandii Północnej i zrezygnował z latania w tamte rejony. Jak podaje portal pasazer.com, był to efekt nieporozumień pomiędzy irlandzkim przewoźnikiem a brytyjskimi władzami lotniczymi dotyczących spraw podatkowych. Ryanair anulował więc rejsy do Belfastu z Warszawy-Modlina, Gdańska oraz Krakowa.

Zobacz także: W samolocie pasażerskim zapalił się silnik. Do sieci trafiło nagranie z lotniska [WIDEO]

Jak się jednak teraz okazuje, już niebawem niektóre połączenia mają zostać wznowione. Portal fly4free.pl podaje, że Ryanair na ostatniej konferencji prasowej zapowiedział powrót do Irlandii Północnej. Przewoźnik poinformował, że od wiosny 2023 uruchomi 12 tras z Belfastu, w tym do dwóch miast w Polsce - Gdańska oraz Krakowa.

Jak zauważa portal fly4free.pl, oba te połączenia mają wystartować na wiosnę, a dokładniej 28 marca 2023 roku. Rejsy z Belfastu do Krakowa będą realizowane dwa razy w tygodniu - w każdy wtorek i sobotę. Z kolei loty do Gdańska będą odbywać się raz w tygodniu (we wtorki).

Zamierzacie wybrać się do Belfastu?

Zobacz także: LOT wprowadza zmiany w letniej siatce połączeń. Przewoźnik odwołuje niektóre rejsy

loader

RadioZET.pl/fly4free.pl/pasazer.com