Zamknij

Ryanair zawiesza wszystkie trasy do popularnego kraju. Cięcia w siatce dotkną ponad 200 tys. pasażerów

06.12.2021 14:45
Samolot Ryanair
fot. Polska Press/East News

Szef Ryanaira niedawno informował, że nie zamierza odwoływać lotów z powodu nowego wariantu Omikron. Jak wyjaśnił, popyt na podróże lotnicze utrzymuje się na wysokim poziomie, a aktualna sytuacja nie powstrzyma przed wyjazdami w pełni zaszczepionych lub z negatywnym wynikiem testu.

Prezes irlandzkiej linii podkreślił jednak, że obawia się wprowadzania zakazów lotów i zamykania granic przez rządy poszczególnych krajów, co może ponownie sparaliżować ruch lotniczy. Na taki krok zdecydował się m.in. rząd Maroka, który od 29 listopada zamknął swoje granice na podróżujących z zagranicy. Zmiany mają obowiązywać przez 14 dni, ale istnieje duże ryzyko, że zaostrzone przepisy zostaną przedłużone. Właśnie dlatego Ryanair podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich swoich połączeń do Maroka na niemal dwa miesiące. 

Ryanair zawiesza do 1 lutego 2022 loty do Maroka

Ryanair przekazał w oficjalnym komunikacie, że wszystkie loty z europejskich lotnisk do Maroka zostają anulowane na okres do 1 lutego 2022 roku. Jak wyjaśniono, decyzja ta jest podyktowana "problemami z komunikacją z władzami marokańskimi". Przypomnijmy, że nagłe wprowadzenie restrykcji sprawiło, że  wielu pasażerów (również z Polski) utknęło w Maroku.

Irlandzki przewoźnik ocenia, że zawieszenie połączeń z całej Europy do Maroka dotknie ponad 230 tysięcy podróżujących. Dotyczy to również pasażerów z Polski, bo jedyne połączenie Ryanaira do Maroka, a dokładniej odbywające się dwa razy w tygodniu loty z Krakowa do Agadiru, także zostały odwołane. Planowana data wznowienia rejsów na tej trasie to 6 lutego 2022 roku.

Ryanair dodał, że wszyscy klienci zostaną poinformowani o zmianach drogą mailową, sms-em lub poprzez platformę rezerwacyjną. Linia dodaje, że wszystkim poszkodowanym pasażerom zostaną zaproponowane nowe terminy lotów. 

Jak podaje portal Fly4free, rejsy do Maroka wstrzymała również linia Wizz Air. Wcześniej ogłaszane połączenie z Warszawy do Marrakeszu, które miało ruszyć 17 grudnia, zgodnie z systemem rezerwacyjnym wystartuje najwcześniej 21 stycznia 2022 roku.  

Źródło: Fly4free, Ryanair