Zamknij

To 10 najkrótszych tras w siatce Ryanaira. Ledwo zapniesz pasy i już trzeba lądować [LISTA]

16.05.2022 15:43
Ryanair - samolot
fot. Lukasz Szelag/Reporter/East News

Ryanair ma w swoim rozkładzie sporo krótkich połączeń lotniczych. Na jednej z najkrótszych tras samoloty irlandzkiego przewoźnika pokonują zaledwie 141 km w nieco ponad 30 minut. Pomimo tak niewielkiej odległości rejsy te cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów. Które połączenia w letniej siatce Ryanaira są najkrótsze? 

Zwykle tanie linie nie mają w swoich siatkach wielu bardzo krótkich połączeń. Przewoźnicy zarabiają bowiem nie tylko na biletach, ale też wszelkiego rodzaju dodatkowych usługach, a więc przekąskach, napojach czy bagażu podręcznym, którego zwykle nie potrzebujemy, gdy lot trwa godzinę lub krócej. 

Mimo to Ryanair ma sporo bardzo krótkich tras, które cieszy się sporym zainteresowaniem i są rentowne. Portal Simple Flying przeanalizował letni rozkład lotów irlandzkiej linii i wyróżnił 10 najkrótszych połączeń. 

Ryanair. 10 najkrótszych tras lotniczych [Lista]

O jednej z najkrótszych tras Ryanaira głośno było jeszcze przed pandemią. W 2019 roku wystartowało połączenie z hiszpańskiej Malagi do Tetuanu w Maroko. Samoloty pokonują odległość 141 kilometrów, a rozkładowy czas połączenia to 35-40 minut, chociaż w praktyce najczęściej czas lotu nie trwa więcej niż 20 minut. Można sobie więc wyobrazić, że ledwo zapniemy pasy do startu, a już chwilę później maszyna podchodzi do lądowania.

Nie da się też ukryć, że to połączenie lotnicze to ogromna oszczędność czasu – decydując się na jazdę samochodem z Malagi do Tetuanu, najkrótsza trasa zajmuje niemal 5 godzin – i to w optymistycznej wersji. 

Jakie inne krótkie trasy Ryanaira pojawiły się na liście?

  1. Malaga (AGP) - Tetouan (TTU) – 141 km
  2. Malaga (AGP) - Tangier (TNG) – 166 km
  3. Ibiza (IBZ) - Valencia (VLC) – 174 km
  4. Alicante (ALC) - Ibiza (IBZ) – 180 km
  5. Katania (CTA) - Malta (MLA) – 185 km
  6. Sewilla (SVQ) - Tangier (TNG) – 187 km
  7. Barcelona (BCN) - Palma (PMI) – 201 km
  8. Sewilla (SVQ) - Tetouan (TTU) – 209 km
  9. Ateny (ATH) - Santorini (JTR) – 219 km
  10. Sztokholm Arlanda (ARN) - Visby (VBY) – 224 km

Źródło: Simple Flying, Fly4free