Zamknij

To 10 najpopularniejszych tras Ryanaira. Dokąd obecnie najczęściej lata tania linia?

17.11.2020 13:21
Ryanair
fot. Shutterstock

Ryanair, podobnie jak inne linie lotnicze, musiał w ostatnim czasie mocno obciąć siatę lotów. Są jednak trasy, na których irlandzki przewoźnik lata obecnie regularnie i przewozi najwięcej pasażerów. Które połączenia Ryanaira są teraz najpopularniejsze? Okazuje się, że w pierwszej dziesiąte są wyłącznie trasy krajowe, w dodatku tylko na terenie Włoch. 

Ryanair, z powodu pandemii koronawirusa i licznych restrykcji wprowadzanych przez europejskie kraje, musiał skupić się głównie na połączeniach krajowych. Trasy, które do tej pory nie zajmowały ważnego miejsca w siatce lotów irlandzkiej linii, w ostatnim czasie zyskały dużą popularność. Widać to na liście najważniejszych tras Ryanaira, opublikowanej przez branżowy serwis Anna.aero. 

Ryanair najwięcej lata po Włoszech 

Na podstawie danych OAG Schedule Analyser (platformy analizującej rozkłady lotów) wyłoniono listę najpopularniejszych połączeń oferowanych w zimowym rozkładzie 2020/21 przez Ryanaira (sezon kończy się pod koniec marca). Chodzi tu nie tylko o największą liczbę lotów, ale tez liczbę oferowanych miejsc na pokładzie. 

Okazało się, że wśród 10 najpopularniejszych tras znalazły się wyłącznie połączenia krajowe we Włoszech. Na pierwszym miejscu zestawienia poajawiła się trasa z Katanii (na Sycylii) do Rzymu, gdzie irlandzka linia w sezonie zimowym zaoferuje w sumie 265 734 miejsca dla pasażerów. Co ciekawe, aż sześć pierwszych miejsc zajęła włoska Sycylia. 

Te dane pokazują, jak pandemia koronawirusa mocno zmieniła siatkę lotów Ryanaira. W ubiegłym roku, w sezonie 2019/2020, najpopularniejszymi trasami irlandzkiej taniej linii były połączenia z Dublina do Londynu (Gatwick i Stansted), następnie z Birmingham do Dublina, z Dublina do Manchesteru oraz z Barcelony do Londynu. Na ubiegłorocznej liście znalazła się tylko jedna trasa krajowa - z Palermo do Rzymu.

Zobacz także

10 najpopularniejszych tras Ryanaira w sezonie 2020/21 

  1. Katania – Rzym (Fiumicino)
  2. Katania – Mediolan (Malpensa)
  3. Katania – Bolonia
  4. Mediolan (Malpensa) – Palermo
  5. Palermo – Rzym (Fiumicino)
  6. Mediolan (Bergamo) – Katania
  7. Mediolan (Bergamo) – Palermo
  8. Bari – Mediolan (Bergamo) 
  9. Brindisi – Mediolan (Bergamo) 
  10. Katania – Wenecja

Źródło: anna.aero, fly4free.pl