Zamknij

Ryanair ogłosił pięć nowości z Polski. Idealne kierunki na city break

03.09.2021 11:55
Ryanair - samolot
fot. Tomasz Jastrzebowski/Reporter/East News

Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów z Wrocławia. W siatce połączeń pojawiło się aż pięć nowości. Łącznie od października irlandzka linia będzie oferowała 30 tras z wrocławskiego lotniska, umożliwiając mieszkańcom Dolnego Śląska bezpośrednie podróże w różnych kierunkach.

Ryanair nie zwalnia tempa i przygotowuje się na szybkie odbicie w nadchodzących miesiącach. Szef irlandzkiego przewoźnika Michael O'Leary przyznał, że pomimo wciąż niepewnej sytuacji pandemicznej, pasażerowie kupują bilety lotniczej znacznie chętniej, niż zakładano. Właśnie dlatego linia podwyższyła swoje prognozy i liczy, że już w październiku znacząco poprawi swoje wyniki. Według założeń  jesienią tego roku Ryanair przewiezie więcej pasażerów niż w wakacje.

Chcąc zachęcić do podróżowania, tani przewoźnik ogłasza kolejne nowości w swoich zimowych siatkach lotów. Tym razem to nowe trasy z Wrocławia. 

Ryanair. 5 nowych tras z Wrocławia

Jak przekazał Ryanair, w siatce połączeń pojawiło się pięć tras doskonałych na weekendowy wypad. Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym.

  • Wrocław – Billund (Legoland),
  • Wrocław – Bournemouth (Wielka Brytania),
  • Wrocław – Lizbona (Portugalia),
  • Wrocław – Paphos (Cypr),
  • Wrocław – Piza (Włochy).

Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz (linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair) powiedział, że z okazji ogłoszenia zimowego rozkładu lotów z Wrocławia Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł. Promocja obowiązuje jedynie do soboty (4 września) na loty do listopada na wybranych trasach.

Prezes Portu Lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś, powiedział, że nowe połączenia w zimowym rozkładzie lotów to bardzo pozytywny sygnał w trudnym, nieprzewidywalnym okresie pandemii.

 – Lato pokazało, że pasażerowie przyzwyczaili się już do regulacji covidowych i w dużej mierze nauczyli się latać na nowych warunkach. Dlatego mamy nadzieję, że zimowy rozkład lotów, w którym pasażerowie znajdą interesujące nowości i bardzo urozmaiconą ofertę połączeń, pozwoli na planowanie kolejnych bezpiecznych, tym razem jesienno-zimowych podróży  – powiedział Dariusz Kuś.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Ryanair ogłosił również zimową siatkę lotów z Poznania. W rozkładzie pojawiły się cztery nowe trasy – do Ammanu, Brukseli, Helsinek oraz Manchesteru. Łącznie od października przewoźnik będzie oferował z Poznania 23 trasy.

Źródło: Ryanair, PAP