Zamknij

Rzym wprowadza zakaz wywieszania prania w oknach. Grozi za to nawet 100 euro kary

Nina Czochara
09.08.2019 14:44
Rzym
fot. Shutterstock

Władze Rzymu wprowadzają kolejne zakazy. Tym razem zabroniono wywieszania prania w oknach, a także takiego podlewania roślin na balkonach, w wyniku którego woda kapie na przechodniów. Kara za złamanie tych przepisów wynosi do 100 euro.

Nowe przepisy znalazły się w opublikowanym regulaminie straży miejskiej. Zapisano w nim też zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich, jednej z największych atrakcji turystycznych Rzymu

Rzym: 100 euro kary za wywieszanie prania

Nowe przepisy znalazły się w opublikowanym regulaminie straży miejskiej, w którym zapisano też nagłośniony przez światowe media zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich, jednej z największych atrakcji turystycznych stolicy Włoch. Podczas gdy ten punkt dotyczy przede wszystkim turystów, inne - mieszkańców.

Zgodnie z rozporządzeniem w Wiecznym Mieście zabronione jest wywieszanie w oknach prania, które jest widoczne z ulicy czy placu. Zakaz nie obejmuje balkonów. Chodzi wyłącznie o sznurki w oknach, co bywa stałym elementem wielu kamienic we włoskich miastach i miasteczkach.

Z największą uwagą należy też podlewać kwiaty na balkonach i tarasach. "W czasie podlewania kwiatów i roślin w doniczkach, umieszczonych na zewnątrz mieszkania, należy unikać efektu kapania wody na ulice oraz wszelką przestrzeń publiczną" - głosi regulamin.

Przeczytaj także:

•  Zakaz siadania na Schodach Hiszpańskich. Nawet 400 euro kary dla turystów

•  Chcieli ochłodzić się w fontannie. Spotkała ich sroga kara

___

RadioZET.pl/PAP/NC