Zamknij

Samolot zaatakowany przez rój pszczół. Potrzebna była interwencja straży pożarnej

02.12.2020 09:36
Samolot
fot. Shutterstock

Do nietypowego zdarzenia doszło na lotnisku w Kalkucie. Samolot indyjskich linii lotniczych został zaatakowany przez rój pszczół! Potrzebna była pomoc strażaków. Zobaczcie, jak wyglądało całe zajście.

Samolot indyjskich linii lotniczych Vistara został zaatakowany przez rój pszczół. Maszyna znajdowała się na lotnisku w Kalkucie, kiedy doszło do tego incydentu. Owadów było tak dużo i były one tak "zacięte", że niezbędna była interwencja lotniskowej straży pożarnej.

Do sieci trafiły nagrania, które pokazują rój na ścianie Airbusa A320. Zobaczcie, jak wyglądało "ratowanie" maszyny z opresji.

Samolot Vistara zaatakowany przez rój pszczół

Pracownicy lotniska w Kalkucie zapamiętają ten dzień na długo. W porcie lotniczym doszło bowiem do przedziwnego zdarzenia. Na płycie lądowiska spokojnie stał sobie Airbus A320 należący do indyjskiej linii lotniczej Vistara. Maszyna przygotowywana była do odlotu. Jednak cały proces przedłużył się z nietypowego powodu. Samolot został bowiem zaatakowany przez rój pszczół!

Owady obsiadły fragment ściany pojazdu niedaleko wejścia i kokpitu. Na szczęście szybko zostały zauważone przez personel portu lotniczego - na pokładzie maszyny jeszcze nie było pasażerów.

W ciągu kilku minut setki pszczół siadły na samolocie, jakby były gotowe do zbudowania ula. Strumienie wody musiały być rozpylane przez dobre 30 minut, aby je usunąć. Ostatecznie lot wystartował o 18.30 zamiast o 17.30 - powiedział rzecznik prasowy linii lotniczych Vistara.

Do usunięcia zagrożenia w postaci roju pszczół potrzebna była pomoc lotniskowej straży pożarnej. Strażacy podjechali do maszyny samochodem pożarniczym i zaczęli odstraszać owady strumieniem wody. Interwencja przyniosła efekty, ale samolot miał opóźnienie.

Nagrania z całej akcji trafiły do sieci. Przeżyliście kiedyś coś podobnego?