Zamknij

Samolot linii LOT zderzył się z ptakiem. Musiał lądować w Warszawie

27.08.2020 14:03

Pasażerowie samolotu lecącego ze Szczecina do Zadaru mieli przymusowe międzylądowanie w Warszawie. Wszystko dlatego, że maszyna PLL LOT zderzyła się w czasie lotu z ptakiem.

Samolot LOT
fot. Michał Adamowski/East News

Samolot wystartował z lotniska w Szczecinie w kierunku Zadaru (miasta w Chorwacji) kilkanaście minut po godzinie 9. W czasie lotu, w okolicach Zielonej Góry, pilot zmienił jednak kurs i wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie. 

LOT. Samolot zderzył się z ptakiem

Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT potwierdził, że samolot LOT typu Embraer 190, wykonujący rejs ze Szczecina do Zadaru, niedługo po stracie zderzył się z ptakiem.

 – Kapitan podjął decyzję o lądowaniu w Warszawie, gdzie mamy bazę techniczną. Mechanik dokonał inspekcji samolotu i dopuścił go do dalszego rejsu. Pasażerowie po godz. 11 udali się w dalszą podróż do Zadaru – powiedział Moczulski.

Rzecznik prasowy PLL LOT dodał, że od początku tego roku doszło do kilkunastu zderzeń samolotów LOT-u z ptakami. 

 – Na zderzenia samolotów z ptakami nie ma sezonowości. W naszej flocie zdarza się to raz na dwa tygodnie, raz na miesiąc  – przyznał. Wyjaśnił też, że zawsze po takim zdarzeniu samolot musi obejrzeć mechanik i dopuścić go do dalszego lotu bądź nie.

Źródło: PAP, TVN24