Zamknij

Samolot podczas lądowania uderzył w słup. Na pokładzie znajdowało się 64 pasażerów

23.02.2021 09:16
Samolot
fot. Shutterstock

Do wypadku doszło na lotnisku Vijayawada w Indiach. Boeing 737 linii Air India Express zahaczył o słup elektryczny podczas lądowania. Na pokładzie przebywało kilkadziesiąt osób, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Niedawno pisaliśmy o tym, że na lotnisku w Gdańsku doszło do wypadku, w którym samolot zderzył się z samochodem należącym do obsługi technicznej lotniska. Pasażerom i personelowi pokładowemu nic się nie stało, ale maszyna została uszkodzona.

Tym razem do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Indiach. Boeing 737 linii Air India Express podczas lądowania uderzył w słup elektryczny. W pojeździe przebywały 64 osoby, ale wyszły z tego incydentu bez szwanku. Z kolei samolot mocno przy tym ucierpiał.

Samolot podczas lądowania uderzył w słup. Na pokładzie znajdowało się 64 pasażerów

Samolot linii Air India Express leciał z lotniska Hamad w Katarze do portu lotniczego Vijayawada w Indiach. Lot IX1676 obsługiwany był przez Boeinga 737, na pokładzie którego były 64 osoby. W trakcie lądowania doszło do wypadku.

Maszyna ok. godziny 16.40 czasu lokalnego zbliżała się do końca podróży. Tuż nad lotniskiem zahaczyła o słup elektryczny, który znajdował się obok pasa startowego. Maszt został całkowicie zniszczony i roztrzaskany o ziemię. Z kolei pojazd ma duże wgniecenie na skrzydle. Nie wiadomo, jak doszło do tego zdarzenia, a sprawę badają już specjaliści.

Samolot Air India z Doha miał dzisiaj niewielki wypadek na międzynarodowym lotnisku Vijayawada. (...) Kiedy miał wylądować, jego skrzydło uderzyło w latarnię. Słup się przewrócił i roztrzaskał o ziemię. Uszkodzone jest też skrzydło samolotu - powiedział w rozmowie z ANI News dyrektor lotniska w Vijayawadzie G Madhusudan Rao.

Najważniejsze jednak jest to, że pasażerom i obsłudze nic się nie stało.

Wszyscy 64 pasażerowie na pokładzie lotu i załoga są bezpieczni - dodał G Madhusudan Rao.

Zobaczcie, jak wygląda miejsce niebezpiecznego zdarzenia.

Źródło: ANI News