Zamknij

Samolot podczas lądowania wleciał w stado ptaków. Został przez to poważnie uszkodzony [WIDEO]

29.11.2021 15:14
Samolot
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 24 listopada podczas lądowania samolotu linii Malta Air, który leciał z Londynu do Bolonii. W ostatniej fazie lotu maszyna wleciała w stado czapli i uderzyła w zwierzęta. Do sieci trafiły zdjęcia, które ukazują zniszczenia pojazdu wywołane przez wypadek.

Kilka dni temu Boeing 737-800 znanych europejskich linii lotniczych Malta Air leciał z portu Londyn Stansted do włoskiej Bolonii. Maszyna, która wykonywała lot FR1194, niestety już podczas samego lądowania napotkała trudności. W trakcie zbliżania się do lotniska wpadła w stado czapli i doznała sporych uszkodzeń.

Na szczęście piloci bezpiecznie posadzili samolot na ziemi i nikomu z pasażerów nic się nie stało. Tego samego jednak nie można powiedzieć o samym pojeździe. Do sieci trafiły zdjęcia, które ukazują zniszczenia powstałe w wyniku incydentu.

Zobacz także: Pasażer ukrył się w podwoziu samolotu. Przetrwał 2,5 godziny niebezpiecznej podróży na gapę

Samolot podczas lądowania wleciał w stado ptaków. Został przez to poważnie uszkodzony

Lot linii lotniczych Malta Air z Londynu Stansted do Bolonii zapowiadał się jak każda inna podróż na tej niedługiej trasie. Boeing 737-800 bezpiecznie wystartował z początkowego portu lotniczego i też spokojnie przebył niemal całą drogę. Kłopoty zaczęły się podczas samego lądowania.

Wtedy też samolot wleciał w stado czapli i doznał poważnych zniszczeń. Jak podaje portal Onet, mimo tego, że "oberwał" jego dziób, przednia szyba, a także skrzydła, udało mu się normalnie wylądować we Włoszech. Warto dodać, że kilka ptaków wpadło też do jednego z silników.

Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało, ale do sieci trafiły fotki ukazujące samolot po zderzeniu ze stadem zwierząt. W internecie można znaleźć również szokujące nagrania.

Oględziny maszyny przeprowadzone w porcie lotniczym wykazały, że lewy silnik również został uszkodzony. Na jednym z wideo widać też, że jeden z napędów nieco się iskrzył podczas podchodzenia do pasa startowego.

Źródło: Onet Podróże