Zamknij

Samolot w... smerfy. Bajkowa maszyna belgijskiej linii lotniczej

Nina Czochara
27.03.2018 10:53
Samolot w Smerfy - Brussels Airlines ‏
fot. Facebook/Brussels Airlines

Linie Brussels Airlines podjęły decyzję o przemalowaniu części swoich maszyn tak, aby przypominały o znanej na całym świecie kreskówce i promowały symbol belgijskiej popkultury - Smerfy. Nowy wzór na samolocie zaprezentowano z okazji 60. rocznicy Smerfów. 

Na początku sierpnia ubiegłego roku linie lotnicze Brussels Airlines zorganizowały konkurs na wybór jednej z największych ikon kraju, która potem miała zostać wymalowana na samolotach przewoźnika. Zwyciężył projekt związany z kultową bajką – Smerfy. 

Smerfy na samolocie linii Brussels Airlines 

– Były najróżniejsze projekty: od frytek, które uwielbiają Belgowie po saksofon – powiedział Tanguy Cartuyvels, wiceprezes Brussels Airlines – Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że Belgowie powierzyli nam honor reprezentowania naszej ikony narodowej, zwłaszcza że są to 60. urodziny Smerfów – dodał.

Pomalowanie pierwszego "smerfowego" samolotu trwało dwa tygodnie. Do pracy zużyto 28 kolorów oraz 420 litrów farby. Na maszynie można zobaczyć 19 Smerfów. Bajkowe postacie, Smerfetka i Papa Smerf, pojawiły się w samym kokpicie samolotu. Smerfy widoczne są również na pokładzie.

Pierwszy "Aerosmerf" już wystartował 

Pierwszy "Aerosmerf" wystartował z Brukseli do Londynu 25 marca. Na szczęście to nie jedyna okazja, aby zobaczyć na własne oczy zobaczyć te niezwykłe, bajkowe maszyny. "Smerfowe" samoloty będą latać w Brussels Airlines do 2023 roku.

Niebieskich bohaterów wymyślił 60 lat temu  belgijski rysownik komiksów Pierre Culliford. Smerfy na tyle spodobały się odbiorcom, że w latach 80. pojawiły się na telewizyjnym ekranie w serii kreskówek wytwórni Hanna-Barbera.

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC