Zamknij

Spektakularne lądowanie samolotu w Polsce. Maszyna pojawiła się „znikąd” [WIDEO]

13.01.2022 14:47
Lądowanie Antonowa An-225
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Największy samolot na świecie, Antonow An-225, w niesamowitym stylu wylądował na lotnisku w Rzeszowie. Sieć obiegły nagrania, na których można zobaczyć, jak gigantyczna maszyna pojawia się „znikąd”.

Ten spektakularny widok można było podziwiać w miniony weekend (9 stycznia). Lądowanie Antonowa, które ogłoszono już wcześniej, zgromadziło przy rzeszowskim lotnisku mnóstwo obserwatorów, którzy chcieli skorzystać z rzadkiej okazji zobaczenia na żywo największego samolotu świata. Niezwykły moment lądowania maszyny uchwycili na nagraniach świadkowie.

Samolot widmo. Maszyna pojawiła się „znikąd” [WIDEO]

Antonow An-225 lecący ze Stambułu do Rzeszowa w niesamowity sposób wyłonił się nad polskim lotniskiem. Największa maszyna świata przed lądowaniem przeleciała przez gęstą chmurę wiszącą tuż nad pasem startowym. Z powodu gęstej mgły wydaje się, jakby samolot pojawił się dosłownie znikąd.

Na udostępnionych w sieci nagraniach widać tłum gotowy do podziwiania zbliżającej się ogromnej maszyny. Choć słychać nadlatujący samolot, mgła przesłaniała widoczność aż do ostatniej chwili. An-225 wyłania się nagle z gęstych kłębów zawieszonych w powietrzu. Widok samolotu przecinającego mgliste niebo robi ogromne wrażenie.

Liczby Antonowa An-225 też robią wrażenie. Rozpiętość skrzydeł tego samolotu wynosi 88,4 m, a ich długość – 84 m. Maszyna ma ponad 18 m wysokości, może lecieć z prędkością maks. 850 km/h i osiągnąć wysokość 10 tys. metrów. An-225 jest w stanie przewozić ładunek o maksymalnej wadze 250 tys. kilogramów.