Zamknij

Samolot zawrócił na lotnisko. Powodem nieprzyjemny zapach brudnych skarpetek w kokpicie

15.11.2021 13:29
Samolot zawrócił na lotnisko. Powodem nieprzyjemny zapach brudnych skarpetek w kokpicie
fot. SHUTTERSTOCK

"Samolot lecący z Heathrow do Zurychu krótko po starcie musiał zawrócić na londyńskie lotnisko z powodu nieprzyjemnego zapachu brudnych skarpetek w kokpicie" - podaje portal airlive.net.

W niedzielę 7 listopada samolot linii lotniczych Swiss International Air Lines miał lecieć z lotniska Heathrow w Wielkiej Brytanii do Zurychu w Szwajcarii. Po około 30 minut od startu zawrócił jednak na londyńskie lotnisko.

Samolot zawrócił na lotnisko z powodu nieprzyjemnego zapach brudnych skarpetek w kokpicie

Jak podaje portal airlive.net, jeden z pasażerów lotu, po anulowanym rejsie, zaczął domagać się odszkodowania. Linia lotnicza odmówiła jednak jego wypłacenia, wyjaśniając, że "samolot został zmuszony do powrotu do Londynu z powodu zapachu brudnych skarpet w kokpicie". 

Zobacz także: Paszporty covidowe zostaną przedłużone. Ważna zmiana dla podróżujących

Szwajcarski przewoźnik wytłumaczył, że anulowanie rejsu było konieczne. Nieprzyjemną woń natomiast określił jako "nadzwyczajną okoliczność". 

Przypomnijmy, że Rozporządzenie Unii Europejskiej, na które powołał się pasażer, domagając się odszkodowania, ma na celu ochronę podróżnych przed niedogodnościami spowodowanymi np. długim oczekiwaniem na lot czy odwołaniem rejsu, którym linie były w stanie zapobiec. Takie odszkodowanie może wynieść od 250 do nawet 600 euro na osobę. 

W tym przypadku jednak linie lotnicze Swiss Air nie mogły uniknąć anulowania lotu.

Zobacz także: Wizz Air obniży ceny biletów lotniczych. Zimowe podróże będą tańsze

RadioZET.pl/airlive.net/onet.pl