Zamknij

Silne trzęsienie ziemi na Alasce. Drgania odczuło wiele osób

01.06.2021 11:41
Alaska
fot. Shutterstock

W poniedziałek na Alasce doszło do silnego trzęsienia ziemi. Wiele osób odczuło wstrząsy, które spowodowały też liczne zniszczenia budynków. Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje skutki kataklizmu.

Mieszkańcy centralnej Alaski zapamiętają początek tego tygodnia na dłużej. W poniedziałek bowiem w tym regionie zarejestrowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1. Wiele osób odczuło drgania, a także wstrząsy wtórne.

Zjawisko doprowadziło do niewielkich zniszczeń budynków, ale nikomu nie stało się nic poważnego. W internecie można znaleźć nagrania, które pokazują skutki incydentu.

Silne trzęsienie ziemi na Alasce. Drgania odczuło wiele osób

W poniedziałek na Alasce zarejestrowano silne trzęsienie ziemi. Specjaliści twierdzą, że zjawisko miało magnitudę 6,1. Po pierwszym incydencie wystąpiły jeszcze wstrząsy wtórne - najsilniejszy osiągnął 3,3 w skali Richtera.

Drgania odczuwane były przez wielu mieszkańców centralnego regionu stanu - od Homera do Fairbanks, ale najbardziej zaniepokojeni byli obywatele zamieszkujący obszary Anchorage i Wasilla. Alaska Earthquake Center poinformowało, że trzęsienie zlokalizowane było 44 km pod ziemią, a jego epicentrum znajdowało się ok. 150 km na północny wschód od Anchorage.

Nie ma żadnych doniesień o ofiarach śmiertelnych, ale zjawisko doprowadziło do niewielkich zniszczeń budynków. W niektórych popękały szyby, w innych nadwyrężone zostały dachy. Świadkowe zdarzenia twierdzą, że wewnątrz pomieszczeń spadały przedmioty.

Do sieci trafiły nagrania, które ukazują, jakie skutki przyniosły wstrząsy na Alasce. Specjaliści nie mają wątpliwości, że było to najsilniejsze tego typu zjawisko od 2018 roku, kiedy region nawiedził kataklizm o magnitudzie 7,1.

Źródło: ABC News