Zamknij

Singapur - co warto zobaczyć? 10 najlepszych atrakcji turystycznych w Singapurze

25.06.2021
Aktualizacja: 30.06.2021 09:02

Singapur to jedno z największych miast świata, z mieszanką kultur azjatyckich i europejskich. Co warto zobaczyć? Sprawdź najciekawsze miejsca i atrakcje, ceny i noclegi w Singapurze

Singapur - co warto zobaczyć? 10 najlepszych atrakcji turystycznych w Singapurze
fot. Shutterstock

Singapur został założony jako brytyjska kolonia handlowa w 1819 roku, od czasu uzyskania niepodległości stał się jednym z najlepiej prosperujących państw-miast. Jego nazwa to połączenie dwóch słów – miasto i lew. Stąd często mówi się na Singapur Miasto Lwa, a jego symbolem jest sławny Merlion – mityczna postać – pół lew, pół ryba.

Pełne wdzięku kolonialne budynki współistnieją obok wielowiekowych targów ulicznych i nowoczesnych wieżowców. Chociaż rząd może być surowy w stosunku do mieszkańców i gości, którzy zachowują się niewłaściwie, podróżnicy, którzy przestrzegają zasad, nie mogą nie być zafascynowani tym wielokulturowym miastem. Sprawdź najważniejsze atrakcje turystycznych w Singapurze.

Singapur - atrakcje turystyczne

Marina Bay Sands

Marina Bay Sands to kurort, którego budowa kosztowała 5,7 miliarda dolarów, co czyni go najdroższym budynkiem na świecie. W 2010 roku został otwarty jako resort, który ma wszystko: luksusowy hotel, restauracje, niekończącą się kolekcję sklepów, jedno z największych w Azji centrum konferencyjne, teatr, kasyno, Muzeum ArtScience i inne centra rozrywki. Posiada również kryte lodowisko wykonane z syntetycznego lodu. Ogromne centrum handlowe zaprojektowane przez Moshe Safdiego to prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny budynek w Singapurze.

Ulotka z Singapuru

Singapore Flyer to gigantyczny diabelski młyn w Downtown Core w Singapurze, który zostały oficjalnie otwarty 15 kwietnia 2008 r., A budowa zajęła około 2,5 roku. Koło obserwacyjne posiada 28 klimatyzowanych kapsuł, z których każda może pomieścić 28 pasażerów i obejmuje trzypiętrowy budynek terminala, który ma trzy piętra z restauracjami, sklepami i innymi usługami.

Nocne Safari

Night Safari Zoo jest pierwszym na świecie zoo dla zwierząt nocnych. Rezerwat o powierzchni 86 akrów mieści około 2500 zwierząt ze 130 gatunków, z których ponad jedna trzecia jest zagrożona. Goście jeżdżą po parku bezpłatnymi tramwajami z przewodnikiem. Sama wycieczka trwa około 40 minut i obejmuje siedem tematycznych obszarów geograficznych. W weekendy i z wcześniejszą rezerwacją można na żywo obserwować karmienie tygrysów. Wewnątrz rezerwatu znajdują się trzy restauracje, które oferują menu i rozrywkę, odzwierciedlającą życie w dżungli lub lesie deszczowym. Od otwarcia w 1984 roku zoo jest jedną z największych atrakcji Singapuru, z ponad milionem odwiedzających rocznie.

Singapurskie Ogrody Botaniczne

Podróżujący z ograniczonym budżetem docenią Singapurskie Ogrody Botaniczne, ponieważ większość ogrodów jest bezpłatna, istnieje jedynie opłata za Narodowy Ogród Orchidei, która jest zarazem najczęściej odwiedzaną częścią ogrodu. Ogród zawiera ponad 60 000 gatunków roślin i zwierząt.

Galeria Narodowa Singapuru

Z ponad 9000 prac National Gallery Singapore jest właścicielem największej publicznej kolekcji sztuki nowoczesnej w Azji Południowo-Wschodniej. Rozciąga się na dwa piękne pomniki narodowe: ratusz i dawny Sąd Najwyższy .Niektórzy zwiedzający spędzają pół dnia (lub więcej) wędrując po wielu galeriach muzeum. Jeśli chcesz uniknąć kolejek, rozważ wybranie się w dzień powszedni i wcześniejszy zakup biletów przez Internet.

Hotel Raffles

Hotel Raffles, ze swoim wdzięcznym, kolonialnym stylem, jest twarzą Singapuru.Od momentu otwarcia w 1887 r. szybko stał się miejscem pobytu w Singapurze, a jego sławę przynieśli między innymi pisarze Rudyard Kipling, Somerset Maugham i Ernest Hemingway.To uosobienie luksusu obejmuje 15 restauracji i barów, w tym Long Bar, w którym wynaleziono koktajl Singapore Sling. Hotel Raffles jest legendarny na całym świecie. Hol głównego budynku jest otwarty dla publiczności, podczas gdy muzeum hotelowe jest ukryte na 3. piętrze.

Intan

Intan to prywatny dom, w którym znajduje się jedna z najbardziej imponujących kolekcji artefaktów z Peranakan w Singapurze. Właściciel Alvin Yapp spędził ponad 30 lat, zbierając 1500 przedmiotów z kultury peranakańskiej, w szczególności kasut manek (ozdobne pantofle noszone przez chińskie kobiety z Straits) i emaliowane nosidełka z cyfli, ręcznie malowane w delikatne kwiatowe wzory. Powojenny dom Yappa jest dziełem miłości oraz sztuki. Wizyty odbywają się wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.

Orchard Road

Orchard Road to główna ulica handlowa Singapuru, regularnie odwiedzana zarówno przez mieszkańców, jak i zagranicznych turystów. Nazwana na cześć sadów owocowych, do których wczęśniej prowadziła. Orchard Road jest otoczona licznymi centrami handlowymi, ekskluzywnymi restauracjami, kawiarniami, klubami nocnymi i hotelami. Jest to również miejsce oficjalnej rezydencji prezydenta Singapuru - Istany.

Katedra św. Andrzeja

Katedra św. Andrzeja jest to jeden z najstarszych budynków w okolicy i być może najbardziej imponującym, z neogotyckim wystrojem zwieńczonym minimalistyczną iglicą. Tereny parkowe otaczają konstrukcję, dzięki czemu wyróżnia się jako sanktuarium w środku ruchliwego obszaru miejskiego. Jest to największa katedra w Singapurze, a także najstarszy anglikański dom kultu.To klejnot dla miłośników historii, kultury i architektury.

Droga Wschodniego Wybrzeża

Chyba nie ma lepszego miejsca, by zasmakować Singapuru – dosłownie i w przenośni – niż spacer po enklawie East Coast Road. Wzdłuż tego tętniącego życiem dwukilometrowego odcinka (jednej z najwcześniejszych wytyczonych dróg Singapuru) kolorowe zabytkowe sklepy stoją ramię w ramię, tworząc pełne osobowości tło do zdjęć. Co więcej: mieszczą się tam jedne z najlepszych restauracji na wyspie, w tym 328 Katong Laksa z daniem o tej samej nazwie, a także kilka muzeów i sklepów prezentujących kulturę Peranakan – czyli Chińczyków z Cieśniny, która stanowi dużą część lokalnej tożsamości. Okolica jest również rzut kamieniem od East Coast Park, gdzie można wybrać się na spacer nad morzem, aby zredukować kalorie po wyśmienitym posiłku.

Noclegi w Singapurze

Singapur to miejsce, w którym znajdziecie wiele hoteli oferujących noclegi w całym przekroju cenowym. Jednak należy pamiętać, że Singapur, nie należy do miejsc najtańszych, jeśli chcecie zaoszczędzić - wybierzcie hotel kapsułowy, których jest całkiem sporo i to na różnych dzielnicach. Niewątpliwie, to na pewno jedna z najlepszych opcji low-costowych w całym Singapurze.

Singapur - ceny

Tak jak już wspomnieliśmy, Singapur nie należy do najtańszych kierunków podróży, wręcz przeciwnie. Walutą Singapuru jest dolar singapurski (SGD). 1$ (dollar) dzieli się na 100 centów. 1 SGD = 2,82 zł. Średnia cena zakwaterowania w Singapurze waha się między 390 a 500 zł. Cena za noc w luksusowym hotelu w Singapurze to mniej więcej 800 - 900 zł. Korzystanie z transportu publicznego w Singapurze jest kosztem: 5.40 zł za bilet w jedną stronę. Cena wynajmu samochodu w Singapurze to około 300 zł na dobę. Natomiast jeśli wolisz taksówkę, cena to 10zł za 1 km podróży taksówką.

Singapur - wymagania wjazdu

Podróżujący z Polski mogą wjeżdżać do Singapuru i przebywać w nim do 90 dni bez wizy. Wymagana jest jedynie ważność paszportu, która wynosi minimum 6 miesięcy.