Zamknij

Pijani turyści w górach. Ratownicy ewakuowali ich ze schroniska

08.09.2021 15:13
Słowacja. Pijani turyści w górach. Ratownicy ewakuowali ich ze schroniska
fot. Dominik Gajda/REPORTER/EASTNEWS

Kilka dni temu ratownicy górscy musieli ewakuować ze słowackiego schroniska dwóch kompletnie pijanych turystów. Jeden z nich był w takim stanie, że zadecydowano o wezwaniu śmigłowca.

Do tego incydentu doszło w zeszłą sobotę 4 września. O sprawie poinformował "Portal Tatrzański" za Górskim Pogotowiem Ratunkowym na Słowacji (Horska Zachranna Sluzba).

Słowacja. Ratownicy ewakuowali z górskiego schroniska pijanych turystów

Ratownicy górscy wracali z akcji na Czerwonej Ławce. Po drodze w Schronisku Zamkowskiego spotkali dwóch pijanych turystów, którzy potrzebowali pomocy. Obydwaj mieli problemy krążeniowo-oddechowe. Ponadto jeden z nich miał dodatkowo ranę głowy, a w chwili przybycia ratowników, zaczął tracić przytomność. 

W związku ze złym stanem mężczyzny, ratownicy podjęli decyzję o wezwaniu śmigłowca. Drugiego turystę natomiast ostrożnie sprowadzili do Chaty Rainera, skąd zawieziono go samochodem terenowym do szpitala.

Post zamieszczony na stronie "Aktualna sytuacja w Tatrach" na Facebooku spotkał się z żywą reakcją użytkowników serwisu. Internauci na pijanych turystach nie zostawiają suchej nitki. "Powinni zapłacić za odwózkę!", "Schroniska kategorycznie nie powinny sprzedawać alkoholu", "Dobrze, że po słowackiej stronie, przynajmniej koszt tej przysługi szybciej ich otrzeźwi..." - brzmią komentarze.

Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno, bo w połowie lipca, pisaliśmy o 40-letnim turyście, który upił się na jednym z polskich szlaków, a później próbował schodzić po łańcuchach. TOPR musiał przetransportować go śmigłowcem do Zakopanego.

RadioZET.pl/portaltatrzanski.pl