Zamknij

"Smocza zorza" nad Islandią. Niesamowite zjawisko na niebie

Nina Czochara
26.02.2019 11:39
Zorza polarna Islandia
fot. Twitter/NASA Photos

Zorze polarne są niesamowitym podniebnym zjawiskiem, które można często zaobserwować w Islandii. Tym razem fotograf miał okazję zobaczyć naprawdę wyjątkową zorzę, która... przybrała kształt smoka.

Ogromna, mieniąca się różnymi kolorami zorza polarna w Islandii została uwieczniona przez dwójkę fotografów - Jingyi Zhang i Wang Zheng. Zdjęcia tego niesamowitego zjawiska na swojej stronie internetowej udostępniła również NASA.

"Smocza zorza" na niebie Islandii 

"Czy widziałeś kiedyś smoka na niebie? Chociaż prawdziwe latające smoki nie istnieją, na niebie nad Islandią pojawiła się ogromna zorza w kształcie smoka" - napisała NASA w komentarzu do zdjęcia. 

Wyjątkowy podniebny spektakl, wywołany wiatrem słonecznym, zachwycił matkę jednego z fotografów tak bardzo, że kobieta wybiegła na zewnątrz, aby móc podziwiać to zjawisko. To właśnie ją widzimy na pierwszym planie zdjęcia.

Skąd zdziwienie NASA, skoro zjawisko samo w sobie nie jest niczym zaskakującym na tych szerokościach geograficznych? Naukowcy Amerykańskiej Agencji Kosmicznej przyznają, że są zdziwieni intensywnością zorzy, która przybrała tak fantazyjny kształt.

 

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC