Zamknij

Nagranie ze Śnieżki ma prawie milion wyświetleń. "Kompletny brak odpowiedzialności"

13.01.2022 13:21
Nagranie ze Śnieżki ma prawie milion wyświetleń. "Kompletny brak odpowiedzialności"
fot. Rafal JABLONSKI/East News

Ostatnio tiktoker opublikował nagranie przestawiające grupę nastolatków schodzących ze szczytu Śnieżki. Widać na nim, jak turyści ubrani w nieodpowiednie stroje z dużymi kłopotami schodzą z wierzchołka góry. Wideo wyświetliło już prawie milion osób.

Od wielu dni w górach panują trudne warunki dla uprawiania turystyki pieszej. Karkonoski Park Narodowy informuje, że szlaki są oblodzone i przykryte warstwą świeżego, ale mokrego śniegu. Dodatkowo wiatr wzmaga odczucie zimna. Pracownicy KPR przypominają o odpowiednim przygotowaniu się do wędrówek, a przede wszystkim o zabraniu kijków, raczków oraz wysokich butów i ciepłej odzieży. Nie wszyscy jednak biorą te rady do siebie. Nadal na szlakach można zobaczyć wielu turystów, którzy mimo trudnych warunków wędrują po górach w nieodpowiednim stroju.

Zobacz także: Atak zimy w Kanadzie i USA. Termometry pokazują -40 stopni, może spaść pół metra śniegu

Nagranie ze Śnieżki ma prawie milion wyświetleń. "Kompletny brak odpowiedzialności"

Ostatnio głośno zrobiło się o filmie na TikToku zamieszczonym przez "MarcinaElosa". Użytkownik serwisu opublikował nagranie ze Śnieżki, na którym widać nastolatków schodzących ze szczytu. Chłopcy, ubrani w jeansy i adidasy, co kilka sekund przewracają się na śnieg. 

"Tak się kończą górskie wypady w nieodpowiednim ubiorze..." - napisał "MarcinElos".

Wideo zostało opublikowane zaledwie kilka dni temu, a już zdążyło je obejrzeć blisko milion osób. Nagranie wywołało niemałe poruszenie w sieci, a internauci nie pozostawiają na młodych turystach suchej nitki.

"Najbardziej to mi szkoda ratowników z górskiego pogotowia, bo się muszą użerać z tyloma nieodpowiedzialnymi ludźmi", "To jest kompletny brak wyobraźni i odpowiedzialności", "Raczki się kłaniają" - to tylko niektóre komentarze zamieszczone pod filmem na TikToku.

RadioZET.pl/kpnmab.pl/tiktok.com