Zamknij

Stewardessa zdradza, jakie miejsca w samolocie są najlepsze na podróż z dzieckiem

12.11.2021 09:00
Stewardessa zdradza, jakie miejsca w samolocie są najlepsze na podróż z dzieckiem
fot. SHUTTERSTOCK

Każdy rodzic wie, że lot samolotem z małym dzieckiem zazwyczaj nie należy do najprostszych. Jakiś czas temu pewna stewardessa zdradziła kilka trików, które mogą sprawić, że podróż z naszą pociechą stanie się o wiele łatwiejsza.

Rebecca Love to stewardessa, która od dekady pracuje dla brytyjskich linii lotniczych Virgin Atlantic. Dzięki długoletniemu doświadczeniu kobieta o podróżowaniu samolotem wie dosłownie wszystko. Doskonale zdaje sobie sprawę także z tego, jak czasem trudny może być lot z małym dzieckiem. Właśnie dlatego postanowiła zdradzić kilka trików, które mają ułatwić podróżowanie z pociechą. 

Jakie miejsca w samolocie są najlepsze na podróż z dzieckiem?

Jak podaje portal mirror.co.uk, według stewardessy duże znaczenie ma to, które miejsce w samolocie zajmujemy. Rebecca zdradziła, że podróżując z malutkim dzieckiem, warto zarezerwować miejsca przy kokpicie. Wówczas możemy poprosić o łóżeczko. Stewardessa powinna nam przynieść kołyskę, którą z kolei przyczepia się do przedniej ściany kabiny.

Zobacz także: Dwa samoloty tej samej linii zderzyły się na lotnisku. Nietypowy incydent przed lotem

Love powiedziała, że rodzice podróżujący z dziećmi, mogą także pomyśleć o zarezerwowaniu miejsca przy oknie. Według kobiety, dla najmłodszych może to być pewnego rodzaju rozrywka. Ponadto widok chmur może działać kojąco i pomóc podczas usypiania.

Z kolei rodzice, których pociechy są już nieco starsze, warto żeby zarezerwowali miejsca niedaleko toalety.

Zawsze warto też siedzieć w pobliżu toalet, ponieważ dzieci mają tendencję do częstszego chodzenia do łazienki podczas lotu - dodała Rebecca Love.

Ale to nie koniec złotych rad stewardessy. Kobieta poleca rodzicom, których dzieci są niespokojne i bardzo ruchliwe, żeby starać się wybierać te loty, które odbywają się w ciągu dnia. Dzięki temu nie będą oni musieli martwić się śpiącymi pasażerami, jeśli ich dzieci będą zachowywać się głośno.

Zobacz także: Wizz Air zawiesza połączenia z Polski. W niektóre miejsca polecimy tylko do połowy listopada

RadioZET.pl/mirror.co.uk