Zamknij

Strona rosyjskiego lotniska została zhakowana. Pojawiły się hasła przeciwko mobilizacji

22.09.2022 13:23
Lotnisko Petersburg-Pułkowo
fot. Shutterstock

Port lotniczy Petersburg-Pułkowo borykał się w ostatnich dniach z nietypowymi problemami. Strona internetowa obiektu została bowiem zhakowana. Zamiast standardowych informacji pojawiały się tutaj hasła przeciwko mobilizacji wojskowej, jaką ogłosił Władimir Putin.

W ostatnich dniach Władimir Putin ogłosił mobilizację wojskową aż 300 tys. rezerwistów. Jego słowa wywołały panikę w Rosji. Obywatele masowo wykupują bilety lotnicze do miejsc, gdzie mogą dostać się bez wizy. W ten sposób torują sobie drogę do ewentualnej ucieczki z kraju, póki jeszcze mogą go opuścić.

Wezwanie do wojska nie spodobało się wielu Rosjanom. Jak podaje serwis Onet Podróże, sytuacja jest napięta do tego stopnia, że hasła antymobilizacyjne pojawiają się nawet na... stronie lotniska Petersburg-Pułkowo. Najpierw witrynę zhakowano, a następnie wyświetlono tu komunikaty sprzeciwiające się decyzjom Putina.

Strona rosyjskiego lotniska zhakowana. Pojawiły się hasła przeciwko mobilizacji

W środę 21 września strona internetowa lotniska Petersburg-Pułkowo została zhakowana. Pojawiły się na niej hasła przeciwko mobilizacji wojskowej, jaką ogłosił ostatnio Putin. I choć atak miał trwać 10 minut, informacja o nim trafiła do mediów.

Szalony starzec idzie va banque, jego stawka to nasze życia! - miało brzmieć zdanie zamieszczone na stronie głównej portu lotniczego.

Jak podaje portal Onet Podróże, witrynę zajęły chwilowo komunikaty o tym, że Putin wzywa ludzi do bombardowania obiektów cywilnych. Miały się tu też pojawić nawoływania do tego, aby złożyć broń, gdyż Ukraina już wygrała.

Do tego wszystkiego dołączony był link odsyłający do jednego z kanałów Telegramu, pod którym znajduje się m.in. zbiórka środków na rzecz ukraińskiego wojska.

Radio Swoboda z kolei uczula, że media, które są przeciwne mobilizacji wojskowej, będą blokowane.

Rosyjski urząd Roskomnadzor zapowiedział, że działające w Rosji media będą blokowane za "dyskredytowanie mobilizacji" - napisano na portalu radia.

Przypominamy, że międzynarodowy port lotniczy Petersburg-Pułkowo znajduje się ok. 14 km na południe od miasta. Jest jednym z największych portów lotniczych Rosji. W 2010 roku obsłużył ok. 8 milionów pasażerów.

Źródło: Onet Podróże