Zamknij

Nocował w hotelach i nie płacił za pobyt. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia

18.01.2022 10:23
Pokój hotelowy.
fot. SHUTTERSTOCK

38-letni mieszkaniec gminy Chmielnik (woj. świętokrzyskie) nocował w kieleckich hotelach, notorycznie nie płacąc za pobyt. W nieco ponad miesiąc wyłudził w ten sposób usługi warte ok. 10 tys. zł. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

Mieszkaniec gminy Chmielnik rozpoczął "działalność" 6 grudnia 2021 roku. Mężczyzna pojawiał się w różnych hotelach na terenie Kielc, gdzie wynajmował pokoje i spożywał posiłki. Po zakończonym pobycie pobierał fakturę z terminem zapłaty. Żadnej z nich jednak nie opłacił. 

Zobacz także: Nagranie z turystką w górach obiegło internet. "Zjazd z torebką" po szlaku hitem sieci [WIDEO]

Świętokrzyskie. Nocował w hotelach i nie płacił za pobyt

"Problem polegał na tym, że żadnej z faktur nie zapłacił. W ostatnią sobotę znów pojawił się w jednym z kieleckich hoteli. Obsługa, która poznała 38-latka, od razu poinformowała o sytuacji funkcjonariuszy z Komisariatu Policji III w Kielcach. Tym razem mężczyzna, który miał już w przeszłości kłopoty z prawem, spędził noc w policyjnym hotelu" - powiedział PAP podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Śledczy ustalili, że mężczyzna postąpił w ten sposób czterokrotnie. Suma niezapłaconych faktur opiewa na kwotę 10 757 złotych. 

Decyzją prokuratora 38-latek został objęty dozorem i musi wpłacić poręczenie majątkowe. Mieszkaniec gminy Chmielnik usłyszał zarzut oszustwa. Może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP(Janusz Majewski)