Zamknij

Sycylia. Konsul: Polacy nie muszą wykonywać testu na COVID-19 po przylocie na wyspę

05.10.2020 13:37
Sycylia
fot. Shutterstock

Osoby przylatujące z Polski na Sycylię nie muszą poddawać się testowi na obecność koronawirusa - zapewnił konsul honorowy w Palermo, Davide Farina. Odniósł się w ten sposób do zdarzenia sprzed kilku dni, gdy badaniu poddano wszystkich pasażerów samolotu z Wrocławia. Konsul podkreślił, że był to przykład "błędnej interpretacji" rozporządzenia władz regionu Sycylia.

Polska Agencja Prasowa otrzymała wyjaśnienia, jakie konsul z Palermo wysłał do ambasady RP we Włoszech po tym, gdy wszyscy pasażerowie po przylocie z Wrocławia na tamtejsze lotnisko zostali poddani obowiązkowemu testowi. Spowodowało to wielogodzinne opóźnienie i konieczność długiego oczekiwania.

Sycylia. Podróżni z Polski nie muszą robić testu 

Davide Farina przekazał oficjalną informację z lotniska w Palermo, w której sprecyzowano, że podróżni przybywający z Polski nie mają obecnie obowiązku poddania się testowi. Opisane zdarzenie było, jak zaznaczył, przykładem "błędnej interpretacji" rozporządzenia władz regionu Sycylia.

Konsul honorowy z Palermo zaznaczył, że chce uspokoić polskich turystów, którzy planują przyjazd na Sycylię. Przyznał zarazem, że w ostatnich dniach otrzymał dziesiątki telefonów od Polaków wybierających się na wyspę z prośbami o wyjaśnienie sytuacji.

Zastrzegł jednocześnie, że prawdopodobnie po 15 października wejdzie w życie przepis o obowiązku poddania się testowi po przyjeździe na Sycylię lub przedstawienia negatywnego wyniku badania wykonanego nie później niż na 72 godziny przed przybyciem.

Źródło: PAP

Źródło: PAP