Zamknij

Hotele na Sylwestra w Zakopanem w większości zarezerwowane. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

03.11.2021 13:43
Sylwester 2021. Hotele w Zakopanem w większości zarezerwowane. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?
fot. SHUTTERSTOCK

Choć do Sylwestra 2021/2022 pozostało jeszcze trochę czasu, to osoby, które planują wyjazd, już dokonują rezerwacji noclegów. Okazuje się, że większość hoteli w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny jest zajętych. Podpowiadamy, gdzie szukać wolnych miejsc w górach.

Sylwester w 2020 roku znacznie różnił się od tych z lat ubiegłych, hucznie obchodzonych. Wprowadzone przez rząd restrykcje w związku z pandemią COVID-19 spowodowały, że zamiast na wielkich zabawach, Polacy spędzili ten czas w domach, w gronie najbliższych. Nic zatem dziwnego, że w 2021 planujemy sylwestrowy odpoczynek z dużym wyprzedzeniem.

Tradycyjnie wiele osób chce przywitać nowy rok w górach. Ci, którzy chcieliby wyjechać na Sylwestra do Zakopanego, a nie dokonali jeszcze rezerwacji noclegu, mogą mieć problem. Okazuje się, że większość tamtejszych hoteli jest już zajętych.

Sylwester 2021. Hotele w Zakopanem w większości zarezerwowane

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej powiedział PAP, że "obiekty noclegowe o wysokim standardzie, hotele oferujące dodatkowe atrakcje, luksusowe domki czy apartamenty w Zakopanem na okres świąteczno-noworoczny są w dużej mierze już zarezerwowane". 

Hotelarze są usatysfakcjonowani z rezerwacji świąteczno-noworocznych. Początek listopada to już ostatnie momenty na znalezienie ofert na Sylwestra pod Giewontem. Jeżeli chodzi o rezerwację w hotelach, to zajętych jest około 80 proc. miejsc na Sylwestra. Nieco mniejsze obłożenie jest na okres świąteczny - około 60 procent miejsc zajętych – ocenił Wagner.

Dodał również, że sporo wolnych miejsc można jeszcze znaleźć w pensjonatach oraz kwaterach prywatnych.

Jeżeli chodzi o ceny noclegów w okresie świąteczno-noworocznym pod Tatrami, to w niektórych obiektach pozostały na tym samym poziomie, co przed pandemią. Natomiast część hoteli podniosło ceny nawet o 30 proc. W popularnych w Zakopanem pensjonatach noclegi w tym okresie można znaleźć już od 80 zł za osobę, a w hotelach ceny za dwuosobowy pokój zaczynają się od ok. 300 zł.

"Ceny noclegów na okres świąteczny i sylwestrowy są bardzo rozchwiane, dlatego zachęcamy do weryfikacji i porównywania cen" – podsumował Wagner.

Zobacz także: Sylwester Marzeń z Dwójką wróci do Zakopanego? TVP zapowiada huczną imprezę

RadioZET.pl/PAP(Szymon Bafia)