Zamknij

Sylwester na Maderze? Zdecydowanie tak

Nina Czochara
06.11.2017 11:06
Największy pokaz sztucznych ogni na świecie
fot. Flickr

Madera słynie nie tylko z imponujących krajobrazów i znakomitego wina. Na wyspie wiecznej wiosny Nowy Rok wita się największym na świecie pokazem sztucznych ogni. Warto przekonać się o tym na własne oczy. 

Podniebne widowisko w Funchal

W noc sylwestrową sceną dla najpiękniejszych pokazów pirotechnicznych jest Funchal, stolica Madery. Spektakularne podniebne widowisko trwa około 8 minut. Dla lepszego efektu wizualnego sztuczne ognie odpalane są z różnych punktów Madery (centrum stolicy, amfiteatru czy platformy nadmorskiej) oraz z sąsiedniej wyspy Porto Santo. To noworoczne wydarzenie gromadzi tysiące ludzi z całego świata. Nie ma się czemu dziwić. Od 2006-2012 roku Madera widniała w Księdze rekordów Guinnessa w kategorii największego pokazu sztucznych ogni na świecie! W ubiegłym roku na przygotowanie tego pirotechnicznego show wydano ponad 1 mln euro.

Zobacz także

Wino zamiast szampana?

Nowy Rok na Maderze można powitać znakomitym winem, które nosi taką samą nazwę jak wyspa. Madera produkowana jest tutaj od niemal 300 lat i uznawana za najtrwalszy trunek na świecie - nadal można kupić roczniki z czasów napoleońskich. Do tego smakuje naprawdę świetnie.

Nowy Rok na plaży

Zamiast nocy sylwestrowo-noworocznej w centrum Funchal można wybrać imprezę na plaży. Wzdłuż wybrzeża Madery ciągną się liczne kluby i bary, które gwarantują szampańską zabawę. Popularne są plaże Calheta oraz Machico – tam nad samym brzegiem Oceanu Atlantyckiego impreza trwa do białego rana. O północy nie ominie nas oczywiście widok spektakularnego pokazu sztucznych ogni.

Zobacz także

___

RadioZet.pl/NC