Zamknij

Szczepienie podczas wizyty w barze. Zaskakująca akcja we Włoszech

20.07.2021 13:55
Bar w Palermo, Sycylia
fot. Lubenow, Sabine/Travel Collection/East News

W Palermo na Sycylii można zaszczepić się przeciwko Covid-19 przed wejściem do popularnego lokalu. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez młodzież, która przychodzi tam na aperitif lub kolację. Przed barem w porcie został ustawiony kamper medyczny, gdzie wykonywane są szczepienia od 18 do północy.

Ta nietypowa akcja na włoskiej Sycylii jest jedną z inicjatyw komisarza do spraw epidemii na wyspie, Renato Costy, który postanowił stworzyć jak najwięcej okazji do szczepienia się, również w ramach towarzyskiego spotkania, wyjścia do pubu, klubu czy restauracji.

Sycylia. Szczepienie podczas wizyty w barze

Pierwszy przenośny punkt medyczny pojawił się w poniedziałek przed lokalem, który w Palermo uważany jest za symbol letniej rozrywki.

Siedząc przy stoliku, można zapisać się na szczepienie, korzystając z platformy online. Po wypełnieniu internetowego wniosku w ciągu kilku minut otrzymuje się komunikat z wyznaczoną godziną szczepienia. Po wezwaniu wystarczy przejść parę metrów do objazdowego punktu szczepień, a potem wrócić do znajomych na resztę wieczoru w scenerii portu.

Dodatkowo każda osoba zaszczepiona otrzymuje w lokalu bezpłatny deser z dodatkiem kruszonego lodu, czyli tradycyjną sycylijską granitę.

Kamper pozostanie tam do nocy z wtorku na środę, a następnie zatrzyma się przed kolejnymi lokalami i miejscami spotkań młodzieży. Oferta ta jest skierowana zarówno do tych, którzy chcą przyjąć pierwszą, jak i drugą dawkę preparatu.

We Włoszech całkowicie zaszczepionych jest 27,5 miliona osób, czyli ponad połowa ludności tego kraju.

Źródło: PAP