Zamknij

Szef Ryanaira ostro o lotnisku w Radomiu. "Jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski"

23.09.2021 12:39
Szef Ryanaira ostro o lotnisku w Radomiu. "Jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski"
fot. Damian Klamka/East News

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanaira, we wtorek przedstawił plany rozwoju linii lotniczej w Polsce. Zdradził m.in. z jakiego lotniska realizowanych będzie najwięcej połączeń. Nie szczędził również gorzkich słów o porcie lotniczym w Radomiu, którego budowa według niego była "jednym z najgłupszych pomysłów w historii Polski".

Szef Ryanaira w rozmowie z portalem Fly4Free.pl opowiedział o swoich zamiarach na najbliższy czas. Dyrektor generalny taniej linii zdradził, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy planuje przewieźć nawet 14 mln pasażerów w Polsce.

Szef Ryanaira o lotnisku w Radomiu: "Jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski"

Michael O’Leary powiedział, że najwięcej lotów w naszym kraju ma być realizowanych z lotniska w Krakowie - w siatce połączeń irlandzkiego przewoźnika znalazło się aż 68 tras. Tuz za nim uplasował się port lotniczy w Modlinie, a dalej we Wrocławiu i Gdańsku.

Dyrektor generalny Ryanaira w rozmowie z portalem po raz kolejny oświadczył również, że jego zdaniem lotnisko Warszawa Modlin powinno zostać rozbudowane. Dzięki temu mogłoby obsługiwać nawet 10 mln pasażerów rocznie. 

PPL robi bardzo złą robotę, jeśli chodzi o Modlin, ale wkrótce na pewno zdadzą sobie sprawę z tego, że nie ma innej drogi niż rozbudowa. Wiemy, że tu nie chodzi o pieniądze, bo proponowaliśmy, że sfinansujemy rozbudowę terminala. Ale niedługo zmienią zdanie - powiedział "Fly4Free.pl".

Michael O’Leary zapytany został także o to, czy Ryanair zamierza pojawić się na lotnisku w Radomiu. Przypomnijmy, że w jednym z ostatnich wywiadów prezes zarządu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Stanisław Wojtera zasugerował, że nie miałby żadnego problemu z tym, żeby irlandzki przewoźnik wystartował z nowymi połączeniami właśnie z tego portu. 

Szef Ryanaira jednak zadeklarował, że Ryanair nigdy nie będzie latać z Radomia. 

Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku - powiedział portalowi Fly4Free.pl.

Michael O’Leary dodał również, że PLL zamiast inwestować w lotnisko w Radomiu, powinno zająć się Modlinem, który ma o wiele większy potencjał.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl