Zamknij

Szkocja zaostrza restrykcje pandemiczne. Wejście do wielu miejsc tylko z paszportem covidowym

10.09.2021 15:03
Szkocja
fot. Shutterstock

Już w październiku w Szkocji wejdą w życie nowe zasady funkcjonowania społeczeństwa. Od tego momentu przebywający na terenie kraju ludzie będą musieli okazywać paszport covidowy przy wejściu do niektórych miejsc.

W ostatnim czasie wiele krajów w Europie wprowadza restrykcje, co ma związek z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na świecie. Na obostrzenia zdecydowały się m.in. władze Austrii oraz Szwajcarii.

Wygląda na to, że teraz do grona tych państw dołączy zaraz również Szkocja. Podjęto tutaj bowiem decyzję o tym, że już 1 października paszport covidowy będzie wymagany, jeśli obywatele będą chcieli skorzystać z różnego rodzaju miejsc.

Szkocja zaostrza restrykcje pandemiczne. Wejście do wielu miejsc tylko z paszportem covidowym

Już od 1 października zmienią się restrykcje pandemiczne w Szkocji. To właśnie tego dnia wejdzie w życie wymóg okazywania paszportu covidowego m.in. podczas wejścia do klubu czy na inne masowe wydarzenia.

Takie zmiany mają na celu uchronić obywateli przed zachorowaniem, kraj przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a kluby i inne tego typu obiekty przed ewentualnym zamknięciem.

Z nowych przepisów wynika, że osoby w wieku powyżej 18 lat w Szkocji będą musiały wykazać, że otrzymały obie dawki szczepionki (pokazać certyfikat covidowy), zanim wejdą:

  • do klubów nocnych,
  • do miejsc rozrywki dla dorosłych,
  • na imprezę na żywo w zamkniętym pomieszczeniu, w której będzie brało udział ponad 500 osób,
  • na imprezę plenerową na żywo, w której będzie brało udział ponad 4000 osób
  • na każde wydarzenie, w którym będzie uczestniczyło ponad 10000 osób.

Jak widać, nowe zasady będą dotyczyły zatem nie tylko klubów nocnych, ale też meczów piłki nożnej czy festiwali muzycznych. Co o tym sądzicie?

Źródło: BBC