Zamknij

Mieszkanka Zurychu szuka współlokatora. Oferuje nocleg w namiocie za ponad 2 tys. zł miesięcznie

28.01.2022 15:11
Szwajcaria. Mieszkanka Zurychu szuka współlokatora. Oferuje namiot za ponad 2 tys. zł mies.
fot. SHUTTERSTOCK

Pewna mieszkanka Zurychu zamieściła w sieci nietypowe ogłoszenie o wynajmie "pokoju" z widokiem na "rozgwieżdżone niebo". Za 500 franków szwajcarskich miesięcznie, czyli ponad 2 tys. zł oferuje nowemu współlokatorowi... dwuosobowy namiot na balkonie.

Jak donoszą zagraniczne media, 27-letnia Sandra, mieszkanka Zurychu w Szwajcarii, opublikowała w sieci niecodzienne ogłoszenie. Kobieta poinformowała w nim, że szuka współlokatora, któremu wynajęłaby "pokój" z "widokiem na rozgwieżdżone niebo", aby obniżyć koszty czynszu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chodzi o dwuosobowy namiot rozłożony na niewielkim balkonie wychodzącym z salonu.

Zobacz także: Wielki balon omal nie zderzył się z samolotem. Do sieci trafiło nagranie [WIDEO]

Szwajcaria. Mieszkanka Zurychu szuka współlokatora. Oferuje namiot za ponad 2 tys. zł mies.

Sandra w internetowym ogłoszeniu napisała, że namiot jest wodoszczelny, a pod nim rozłożona jest mata izolacyjna. Dodała, że na życzenie oferuje również materac i poduszki. Najemca jednak mógłby korzystać z niektórych pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu - z kuchni, łazienki oraz salonu. Kobieta podała, że cena wynajmu "pokoju" wynosi 500 franków szwajcarskich miesięcznie, a więc ponad 2 200 zł.

Sandra przyznała, że chciałaby z kimś mieszkać głównie dlatego, żeby obniżyć czynsz. Ponadto "chce dać komuś szansę na tanie mieszkanie w Zurychu". 

W tym mieście sytuacja osób poszukujących mieszkania jest bardzo trudna. Znalezienie niedrogiego pokoju do wynajęcia jest prawie niemożliwe - napisała kobieta.

Jak podaje portal thesun.co.uk, ogłoszenie Sandry spotkało się z dużym zainteresowaniem. Kobieta zdradziła, że wiele osób - głównie studenci - napisało, że to fajny i nowatorski pomysł. Większość woli jednak poczekać z decyzją do wiosny, kiedy zrobi się trochę cieplej.

Zdaję sobie sprawę, że znalezienie najemcy w środku zimy może być trochę trudne, zwłaszcza, że balkon nie jest zadaszony - przyznała Sandra.

Ogłoszeniu przyglądają się teraz lokalne władze, które próbują ustalić, czy wynajęcie namiotu rozłożonego na balkonie jest w ogóle zgodne z prawem.

Irak
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadoZET.pl/thesun.co.uk