Zamknij

Szwajcaria łagodzi obostrzenia dla turystów z Polski. Nowe zasady już obowiązują

21.05.2021 14:51
Szwajcaria
fot. Shutterstock

Jeżeli planowaliście w najbliższym czasie wybrać się do Szwajcarii, mamy dla was dobrą wiadomość. Od 20 maja Polaków obowiązują nowe zasady wjazdu do tego kraju. Są one dużo łagodniejsze niż dotychczas.

Szwajcaria to kolejny kraj, który postanowił poluzować obostrzenia dla turystów z Polski. Zasady wjazdu do tego malowniczego europejskiego państwa zmieniły się 20 maja. Co teraz czeka podróżujących Polaków? Koniecznie przeczytajcie, jakich restrykcji muszą od przestrzegać.

Szwajcaria łagodzi obostrzenia dla turystów z Polski. Nowe zasady już obowiązują

Kolejny europejski kraj łagodzi obostrzenia dla turystów z Polski. Tym razem mowa o Szwajcarii. 20 maja zmieniły się tutaj zasady wjazdu, dzięki czemu z pewnością więcej osób z naszego państwa zdecyduje się na wakacje w tym malowniczym rejonie.

Szwajcaria zdjęła bowiem obowiązek kwarantanny dla Polaków. Nie oznacza to jednak, że pozostałe reguły ulegają zmianie. Turyści z Polski wciąż muszą się liczyć przede wszystkim z koniecznością wypełnienia formularza elektronicznego, który trzeba uzupełnić przed przyjazdem do kraju. Dotyczy to osób, które podróżują transportem zbiorowym.

Jeżeli wybieracie się do Szwajcarii samolotem, musicie też wykonać test na obecność koronawirusa. Badanie powinno być przeprowadzone na 72 godziny przed wyprawą.

Warto pamiętać, że jeżeli w ciągu 10 dni przed wyjazdem do Szwajcarii przebywało się na terenie państwa o podwyższonym ryzyku zakażenia patogenem, obowiązek kwarantanny obowiązuje.

Źródło: Turysci.pl