Zamknij

Szwajcaria zaostrza restrykcje pandemiczne. Niezbędny będzie certyfikat covidowy

09.09.2021 15:12
Szwajcaria
fot. Shutterstock

Kolejny europejski kraj podjął decyzję o zaostrzeniu restrykcji pandemicznych. Tym razem mowa o Szwajcarii, w której zasady funkcjonowania zmienią się już 13 września. Zobaczcie, na czym teraz będą polegały.

Sytuacja pandemiczna na całym świecie znów się zaostrza. Mimo tego, że coraz więcej osób szczepi się przeciwko koronawirusowi, wciąż nie są to liczby, które dałyby nam możliwość pokonania patogenu.

Dlatego też kolejne państwa wprowadzają obostrzenia, mające na celu zahamowanie pandemii, a także ochronę zdrowia i życia swoich obywateli. Tym razem do grona tych krajów dołączyła Szwajcaria.

Szwajcaria zaostrza restrykcje pandemiczne. Niezbędny będzie certyfikat covidowy

Już 13 września w Szwajcarii zaczną obowiązywać nowe restrykcje pandemiczne. Władze podjęły decyzję, że od teraz przy wejściu do niektórych obiektów, a także na liczne wydarzenia będzie trzeba okazać certyfikat/paszport covidowy. Takie zasady mają działać aż do stycznia 2022 roku.

Zarówno obywatele, jak i turyści przebywający w Szwajcarii będą mieli obowiązek okazania zaświadczenia o szczepieniu/byciu ozdrowieńcem/posiadaniu negatywnego wyniku testu na COVID-19 przed wejściem do restauracji, kina, muzeum czy na wydarzenie sportowe.

Zmiany w Szwajcarii mają związek z tym, że w ostatnich dniach dobowa liczba zakażeń oscyluje tu wokół 13 tys. osób. Ponadto system ochrony zdrowia jest przeciążony i władze próbują zapobiec jego załamaniu.

Warto dodać też, że wiele krajów wprowadza takie same restrykcje, gdyż w ten sposób chce zachęcić ludzi do szczepień i uprzywilejować tych, którzy już się na nie zdecydowali.

Źródło: Onet