Zamknij

Ulubiony zimowy kraj Polaków zmienia zasady wjazdu. Restrykcje obejmą również zaszczepionych

07.12.2021 09:28
Szwajcaria
fot. Shutterstock

Kolejny europejski kraj reaguje na wzrost zakażeń koronawirusem związanym z pojawieniem się wariantu Omikron. Tym razem Szwajcaria zmienia zasady wjazdu dla obywateli z innych państw. Obejmą one również osoby zaszczepione. Przeczytajcie, na czym będą polegały.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, a na świecie pojawiają się kolejne odmiany śmiercionośnego patogenu. Od kilku tygodni notowany jest znaczny wzrost zakażeń wariantem Omikron, który po raz pierwszy został wykryty w RPA. W związku z tym wiele krajów przywraca obostrzenia albo też wprowadza nowe, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Wielka Brytania zaostrza restrykcje, a nowe zasady mają objąć wszystkich turystów. Teraz z kolei dołącza do niej Szwajcaria, która dopiero co zdążyła zmienić zasady wjazdu na swoje terytorium. Jeszcze pod koniec listopada tutejszy rząd wprowadził obowiązkową kwarantannę dla obywateli z kilku państw, a teraz się z tego wycofuje i zastępuje to innym surowym obowiązkiem.

Szwajcaria zmienia zasady wjazdu. Restrykcje obejmą również zaszczepionych

Ulubiony kraj Polaków na wyjazdy zimowe zmienia zasady wjazdu. Mowa o Szwajcarii, do której wiele osób wybiera się na narty. 27 listopada rząd kraju postanowił wprowadzić obowiązkową kwarantannę dla obywateli m.in. z Wielkiej Brytanii, Egiptu, Czech, Holandii czy Malawi. Podróżni z tych miejsc mieli także obowiązek wykonania testu na obecność koronawirusa. Wygląda jednak na to, że restrykcje te właśnie zmieniono. Wprowadzone zostały inne, które obejmą wszystkich turystów - łącznie z tymi zaszczepionymi.

4 grudnia weszły w życie nowe obostrzenia w Szwajcarii. Od tego dnia wszystkie osoby powyżej 16. roku życia, które chcą się dostać do kraju, muszą wykonać 2 testy na koronawirusa. Pierwsze badanie należy zrobić na 72 godziny przed przyjazdem. Musi to być test PCR. Z kolei drugie - w tym wypadku może być to test antygenowy - powinno zostać zrobione między 4. a 7. dniem pobytu w Szwajcarii. Jak podaje portal Fly4free, wynik należy przesłać odpowiedniemu urzędowi zdrowia.

Przypominamy, że wjazd do Szwajcarii wiąże się również z koniecznością wypełnienia formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie rządu kraju.

Źródło: Fly4free