Zamknij

Szwecja łagodzi restrykcje pandemiczne. Rząd podjął taką decyzję mimo szalejącego wariantu Delta

15.07.2021 15:21
Szwecja
fot. Shutterstock

Szwedzki rząd podjął decyzję o poluzowaniu obostrzeń pandemicznych. Władzom nie przeszkadza fakt, że wariant Delta koronawirusa zbiera coraz większe żniwo na całym świecie. Zobaczcie, jakie zasady obowiązują w kraju od czwartku 15 lipca.

Kolejny europejski kraj dołącza do grona tych, które postanowiły nieco złagodzić zasady funkcjonowania związane z pandemią koronawirusa. Tym razem Szwecja zdecydowała się na poluzowanie obostrzeń, a zmiany weszły w życie 15 lipca.

Od teraz obywatele, ale także turyści w Szwecji będą mogli sobie pozwolić na trochę więcej. Przeczytajcie, jakie zasady zostały właśnie wprowadzone w życie.

Szwecja łagodzi restrykcje pandemiczne. Rząd podjął taką decyzję mimo szalejącego wariantu Delta

Pandemia koronawirusa wciąż trawi świat, ale teraz ludziom zagraża głównie wariant Delta tego patogenu. Na szczęście szczepionki, które wynaleziono jeszcze pod koniec 2020 roku, dają pozytywne rezultaty i dlatego też wiele krajów może powoli odmrażać swoje gospodarki.

Takim państwem jest m.in. Szwecja, która właśnie postanowiła poluzować obostrzenia. Już od 15 lipca obywatele i turyści w tym kraju będą mogli zrobić krok w stronę powrotu do normalności. Od czwartku bowiem zniesiony zostaje limit osób w sklepach, a pociągi kursujące na dalszych trasach mogą być już w 100 proc. obładowane.

Mimo tego rząd szwedzki podjął decyzję o tym, że każdy, kto chce wjechać do kraju, powinien wykonać test na koronawirusa. W ten sposób władze chcą chronić obywateli przed możliwością zarażenia się wariantem Delta, który bardzo łatwo można przywieźć ze sobą z wyjazdu.

Źródło: Onet