Zamknij

Turystka oddała pieniądze za toaletę, z której skorzystała 10 lat temu. "Dziękujemy za uczciwość"

09.12.2021 15:05
Szydłów. Turystka oddała pieniądze za toaletę, z której skorzystała 10 lat temu
fot. Adam Lawnik/East News

Kilka dni temu pracownicy miejsko-gminnego Centrum Kultury w Szydłowie otrzymali niecodzienny list, do którego dołączone było 5 zł. Okazało się, że jego autorka chciała uregulować należność za skorzystanie z toalety... dekadę temu. 

Nietuzinkowy list z uregulowaniem należności za toaletę, z której podróżniczka skorzystała około 10 lat temu, opublikowany został na profilu Punktu Informacji Turystycznej w Szydłowie na Facebooku. Zdjęcie korespondencji błyskawicznie obiegło media społecznościowe i stało się hitem sieci.

Szydłów. Turystka oddała pieniądze za toaletę, z której skorzystała 10 lat temu

Koperta zaadresowana była do pracowników miejsko-gminnego Centrum Kultury w Szydłowie. W środku znajdował się bilet na zwiedzanie miasta z napisem "Szydłów - polskie Carcassonne" sprzed około 10 lat, pięciozłotówka oraz tajemniczy list. 

Wiele lat temu nie zapłaciłam należności za korzystanie z toalety, co niniejszym reguluję - brzmi treść nadesłanej korespondencji.

Autorka listu nie zamieściła swoich danych osobowych. Wiadomo tylko, że koperta została nadana na poczcie w Dąbrowie Tarnowskiej. 

"Zapraszamy ponownie do Szydłowa, gdyż nie mamy jak oddać reszty. Dziękujemy za uczciwość. Jeśli Pani do nas wróci - wejściówka do obiektów gratis" - napisano na profilu Punktu Informacji Turystycznej w Szydłowie w mediach społecznościowych.

Zobacz także:  Morskie Oko w zimowej scenerii. Magiczne zdjęcia z Tatr obiegły sieć

Szydłów to miasto położone w południowej Polsce w woj. świętokrzyskim. Znajdują się tam cenne zabytki, m.in. mury obronne z Bramą Krakowską, Jagielloński zamek królewski czy Kościół pw. św. Władysława. Co ciekawe, Szydłów, o czym nie wszyscy wiedzą, słynie z produkcji śliwek.

RadioZET.pl