Zamknij

Tajlandia chce poluzować restrykcje dla turystów. Będzie krótsza kwarantanna?

24.09.2021 16:01

Tajlandia rozważa kolejne luzowanie restrykcji dla zagranicznych gości. Specjalna komisja ds. chorób zaproponowała skrócenie obowiązującej kwarantanny z 14 do 7 dni. Takie zmiany mają ułatwić podróże nie tylko turystom, ale też zagranicznym studentom. 

Tajlandia - plaża
fot. Shutterstock

Tajlandia przed pandemią była jednym z najpopularniejszych kierunków egzotycznych wśród turystów z Polski. W dobie koronawirusa i licznych restrykcji podróżowanie do tego kraju było mocno ograniczone.

W ostatnim czasie tajskie władze zapowiedziały, że od 1 października w pełni zaszczepieni cudzoziemcy będą mogli odwiedzać Bangkok oraz prowincje Chonburi, Petchaburi, Prachuap Khiri Khan i Chiang Mai bez konieczności odbywania kwarantanny. Okazuje się, że wprowadzenie nowych przepisów wjazdowych może się nieco opóźnić. Właśnie dlatego zaproponowano obecnie inne rozwiązanie, dzieki któremu wjazd będzie nieco łatwiejszy (chociaż niepozbawiony całkowicie ograniczeń). 

Tajlandia chce poluzować restrykcje 

Miejscowa komisja kontroli chorób zaproponowała, aby kwarantanna po przyjeździe do Tajlandii była krótsza o połowę, czyli trwała nie 14, a 7 dni.

– Skrócenie kwarantanny dotyczy nie tylko branży turystycznej, ale pomoże także w podróżach służbowych i ułatwi przyjazd zagranicznym studentom – wyjaśniał przedstawiciel komisji Opas Karnkawinpong, cytowany przez agencję Reuters.

Ciekawą zmianę zaproponowało też w przypadku osób niezaszczepionych. Do tej pory cudzoziemcy mogli przekroczyć granicę tylko wtedy, jeśli przedstawili zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepień. Teraz jest duża szansa, że takie zaświadczenie nie będzie wymagane – podróżujący bez szczepień będą musieli się jednak izolować. Kwarantanna w tym przypadku ma również zostać skrócona – z 14 na 10 dni.  

Nowe przepisy wjazdowe zaczną obowiązywać dopiero w momencie, gdy rząd Tajlandii przyjmie propozycję komisji. 

Przypomnijmy, że od 1 września, po dwumiesięcznym częściowym lockdownie Bangkok i 28 prowincji Tajlandii najmocniej dotkniętych zachorowaniami na Covid-19, częściowo wróciło do normalnego życia. Na początku miesiąca zostały tam otwarte restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne, boiska oraz parki. Przywrócono też loty krajowe. Do tej pory nie można było się przemieszczać do prowincji, gdzie zakażeń było najwięcej.

loader

Źródło: Fly4free, Reuters