Zamknij

Tajlandia jeszcze bardziej złagodzi obostrzenia. Zniknie m.in. kwarantanna dla podróżnych

30.11.2021 12:54
Tajlandia
fot. Shutterstock

Rząd Tajlandii zdecydował o poluzowaniu restrykcji pandemicznych w kraju. Wiążą się z tym poważne zmiany dla turystów chcących udać się do tego regionu. Już w połowie grudnia nowe zasady miałyby wejść w życie. Przeczytajcie, na czym mają polegać.

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że Tajlandia łagodzi restrykcje wjazdowe dla Polaków, dzięki czemu już od listopada turyści z naszego kraju mogą się tam udać. Nie oznacza to jednak, że podróżni mogą się ot tak dostać do egzotycznego regionu. Od początku miesiąca obywatele z kilkudziesięciu krajów mogą się wybierać na wczasy do azjatyckiego państwa, ale do tej pory musieli pamiętać o spełnieniu wielu warunków - m.in. o posiadaniu ubezpieczenia, wykonaniu testu na 72 godziny przed podróżą (nawet jeśli są zaszczepieni), o zrobieniu drugiego badania po przylocie, a także o spędzeniu 1-dniowej izolacji w specjalnym hotelu aż do uzyskania wyniku.

Wygląda na to, że już niebawem te zasady się zmienią, gdyż rząd zamierza złagodzić te obostrzenia. Będzie się to wiązało m.in. z brakiem kwarantanny dla niektórych urlopowiczów. Poznajcie restrykcje, jakie mają obowiązywać w kraju już od 16 grudnia.

Tajlandia jeszcze bardziej złagodzi obostrzenia. Zniknie m.in. kwarantanna dla podróżnych

Tajlandia już niebawem ma jeszcze bardziej złagodzić obostrzenia pandemiczne dla turystów. Kraj otworzył się na zagranicznych podróżnych z kilkudziesięciu krajów 1 listopada, ale mogli oni tu wjechać po spełnieniu kilku warunków. Wygląda na to, że już niedługo punktów, o których trzeba będzie pamiętać przed wycieczką, będzie mniej.

Zaszczepieni, którzy się tu wybierają, będą mogli wykonać o jeden test na koronawirusa mniej. Wymagany będzie test antygenowy, który szybciej pozwala uzyskać wynik. To automatycznie będzie też zwalniało turystę z konieczności udania się na 1-dniową izolację, która obecnie obowiązuje. Zmiany zostały zatwierdzone przez władze Tajlandii i mają wejść w życie 16 grudnia, ale potrzeba jeszcze ich oficjalnej publikacji.

Przypominamy, że udanie się na urlop do tego turystycznego kraju wymaga rejestracji w systemie Thailand Pass. Ponadto podczas przyjazdu podróżny korzysta z 3 procedur wjazdowych - Test and Go, Sandbox i Alternative Quarantine. Zmiany obostrzeń dotyczą wyłącznie turystów podróżujących w ramach programu Test and Go, który opisany jest na stronie polskiego rządu.

Jak podaje portal Fly4free, Tajlandię w ostatnim czasie odwiedziło aż 80 tysięcy turystów. To najwyższy wynik od początku pandemii. Kraj chce podtrzymywać tę tendencję, dlatego decyduje się na złagodzenie obostrzeń. Przypominamy jednak, że sytuacja związana z rozprzestrzenianiem nowego wariantu koronawirusa - o nazwie Omikron - może wszystko zmienić. Dlatego warto śledzić pojawiające się na stronie polskiego rządu informacje na bieżąco.

Źródło: Fly4free