Zamknij

Tajlandia łagodzi restrykcje dla Polaków. Znamy dokładne warunki wjazdu dla turystów od 1 listopada

29.10.2021 12:17
Tajlandia - plaża
fot. Shutterstock

Tajlandia już od 1 listopada poluzuje restrykcje wjazdowe dla zagranicznych turystów z kilkudziesięciu państw. Zmiany będą dotyczyć również Polaków. Władze popularnego azjatyckiego kraju podają teraz konkretne zasady wjazdu dla podróżujących. Lista wymagań dla turystów jest długa. 

Tajlandia już w minionym tygodniu przekazała, że znosi restrykcje wjazdowe dla zaszczepionych turystów z 46 krajów. Na "zielonej liście" znalazła się również Polska. Niedługo przed wprowadzeniem tych zmian w życie tajskie władze przedstawiają dokładne zasady wjazdu dla zagranicznych gości. O czym muszą pamiętać podróżujący? 

Tajlandia. Od 1 listopada nowe przepisy wjazdowe dla Polaków

Zainteresowani wakacjami w Tajlandii będą musieli na 21 dni przed wyjazdem potwierdzić, że przebywają na terytorium jednego z 46 państw uznanych przez rząd w Bangkoku za bezpieczne. Na "zielonej liście" znajdują się m.in. Austria, Belgia, Niemcy, Francja, Węgry, Szwecja, Wielka Brytania, USA oraz oczywiście Polska.

Od 1 listopada podróżujący do Tajlandii – mimo pełnego zaszczepienia przeciw Covid-19 – będą dodatkowo zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego najwcześniej na 72 godz. przed podróżą.

Po przyjeździe turyści muszą wykonać kolejny test PCR i spędzić jedną noc w specjalnie wyznaczonym hotelu, gdzie poczekają na wynik. Jeśli okaże się, że jest negatywny, będą mogli swobodnie przemieszczać się po Tajlandii.

W pełni zaszczepieni turyści mają też obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek zachorowanie na Covid-19 na miejscu. Oprócz tego konieczne jest zainstalowanie na telefonie specjalnej aplikacji Mor Chana. 

Osoby niezaszczepione przeciwko Covid-19 są nadal zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie. Dzieci do 11 roku życia nie muszą być zaszczepione przeciw Covid-19, o ile wymóg ten spełniają ich rodzice.

Od 1 listopada zacznie obowiązywać nowy system "Thailand Pass", za pomocą którego turyści będą się rejestrowali przed przyjazdem. Zastąpi dotychczasowy "Certificate of Entry" i ma być prostszy w obsłudze dla podróżujących.

Radio ZET.pl/ PAP, gov.pl