Zamknij

Tajlandia luzuje restrykcje wjazdowe. Duże zmiany dla turystów od 1 lipca

20.06.2022 09:20

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które planują urlop w Tajlandii - władze kraju właśnie ogłosiły zniesienie kolejnych obostrzeń. Nowe zasady dla podróżujących wejdą w życie wraz z początkiem lipca.

Tajlandia luzuje restrykcje wjazdowe. Duże zmiany dla turystów od 1 lipca
fot. Ian Trower/robertharding/East News

W ostatnim czasie wiele krajów zniosło większość lub nawet wszystkie restrykcje wprowadzone dla podróżujących w związku z pandemią koronawirusa. Na taki krok zdecydowały się już m.in. takie państwa jak Czechy, Szwajcaria, Dania, Włochy, a z dalszych kierunków - Wietnam czy Argentyna. Ostatnio z kolei ich tropem poszła Tajlandia, która znacznie złagodziła obostrzenia wjazdowe.

Zobacz także: Ryanair zapowiedział uruchomienie trzech nowych tras z Polski. To idealne kierunki na urlop

Tajlandia luzuje restrykcje wjazdowe. Duże zmiany dla turystów od 1 lipca

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Tajlandia zniosła wszystkie obostrzenia wjazdowe dla zaszczepionych turystów. Od 1 maja podróżni, którzy przyjęli preparat przeciwko COVID-19, nie muszą już wykonywać testu po przyjeździe do tego azjatyckiego kraju ani poddawać się kwarantannie. Teraz tamtejsze władze postanowiły pójść o krok dalej i poluzować kolejne restrykcje.

Jak podaje portal forbes.com, nowe przepisy wejdą w życie 1 lipca. Zgodnie z nimi zlikwidowany zostanie obowiązek rejestracji w systemie Thailand Pass przed przyjazdem do kraju. Ale to nie wszystko. Cudzoziemcy nie będą już musieli wykupywać ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek zachorowania na COVID-19 w wysokości co najmniej 10 000 USD.

Ponadto zniknie również nakaz noszenia maseczek ochronnych, ale dokładna data zniesienia tego obowiązku nie jest jeszcze znana. Wiadomo jednak, że nie będą one wymagane na zewnątrz oraz w miejscach, gdzie można zachować bezpieczną odległość od innych osób. Zakrywanie nosa i ust zalecane jest natomiast w zatłoczonych miejscach, np. w transporcie publicznym.

Przypomnijmy, że nadal osoby niezaszczepione, które chcą wjechać do Tajlandii, muszą wykonać test PCR lub profesjonalny test ATK na koronawirusa do 72 godzin przed wylotem. 

Zobacz także: Chorwacja ma ogromny problem. Ceny drastycznie rosną i brakuje pracowników w turystyce

Jak podaje agencja Reuters, władze Tajlandii szacują, że w 2022 roku do ich kraju przyjedzie od 5 do 15 mln zagranicznych gości. Dla porównania przed wybuchem pandemii koronawirusa w 2019 r. ten egzotyczny raj odwiedziło niemal 40 mln osób.

loader

RadioZET.pl/forbes.com/gov.pl/asia.nikkei.com