Zamknij

Tajlandia szykuje się na masowy napływ Rosjan. To może być nowy wakacyjny hit wśród turystów

13.06.2022 11:31
Bangkok, lotnisko
fot. LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East News

To może być nowy turystyczny hit wśród Rosjan. Eksperci z GlobalData szacują, że w tym roku nawet 435 tys. turystów z Rosji odwiedzi Tajlandię. Choć podróżujący z kraju rządzonego przez Władimira Putina mają do wyboru ograniczoną liczbę kierunków wakacyjnych, to akurat Tajowie nie zamierzają im robić żadnych problemów i czekają na ich przyjazd. 

Rosjanie wraz ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym już myślą o wczasach. Z powodu nałożonych sankcji liczba urlopowych kierunków dostępnych dla rosyjskich turystów jest jednak mocno ograniczona. Jest jednak kilka państw, które z otwartymi rękoma chcą przyjąć odwiedzających z kraju Władmira Putina. Turcja pod koniec kwietnia ogłosiła, że w ich kraju wakacje spędzi nawet 3 mln Rosjan. Z kolei Egipt obniża ceny dla rosyjskich biur podróży, aby zachęcić do przyjazdu turystów.

Okazuje się, że na Rosjan czeka też Tajlandia. Ten popularny azjatycki kierunek przed wybuchem pandemii był tłumnie odwiedzany m.in. przez Polaków.

Tajlandia przygotowuje się na napływ turystów z Rosji

O spodziewanym napływie rosyjskich turystów na Tajlandię poinformował portal Fly4free, powołując się na analizę GlobalData. Okazuje się, że na tajskie plaże może przyjechać w tym roku nawet 435 tys. Rosjan. Oznaczałoby to 43-krotny wzrost wobec ubiegłego roku, choć należy pamiętać, że był on jeszcze pandemiczny.

– W tym roku Tajlandia ponownie w pełni otworzy swoje granice dla międzynarodowych turystów bez konieczności wykonywania testów PCR przed wyjazdem. Dodatkowo nie nałożyła też żadnych ograniczeń na Rosję – powiedział Ralph Hollister, analityk ds. podróży i turystyki w GlobalData, cytowany przez Fly4free. 

Są też duże szanse, że tajski rząd ułatwi Rosjanom płatności ich kartami Mir. Nie jest też wykluczone, że będą podpisywane umowy pomiędzy ministerstwem turystyki a liniami lotniczymi w sprawie bezpośrednich lotów z Rosji do Tajlandii.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjskie linie same oddawały samoloty do firm leasingowych? Wyciekł tajny raport

Nowe kierunki wśród Rosjan? Jeżdżą tam, by wyrobić karty

Przypomnijmy, że Rosjanie znaleźli sobie nowe ulubione kierunki podróży. Nie jeżdżą tam jednak w celach turystycznych, a po to, żeby wyrobić... karty płatnicze. Numerem jeden wśród mieszkańców Rosji jest po tym względem Uzbekistan. Według touroperatora Intourist kartę w tym kraju można dostać w ciągu jednego dnia, a każdy turysta może opcjonalnie dodać taką usługę przy wyborze wycieczki. Z kolei biuro podróży Vedi Group zapewnia, że w Uzbekistanie klienci otrzymują kartę płatniczą już w ciągu godziny.

Rosjanie mają również inne ulubione kierunki podróży. W celu wyrobienia kart płatniczych jeżdżą też do Armenii, Białorusi oraz Serbii. 

Źródło: Fly4free, GlobalData