Zamknij

Tajlandia zmienia zasady wjazdu dla turystów. Nie będą musieli wykonywać testu przed podróżą

22.03.2022 13:10
Tajlandia
fot. Shutterstock

Jedno z ulubionych wakacyjnych miejsc tysięcy ludzi z całego świata wreszcie łagodzi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Rząd Tajlandii podjął bowiem decyzję, że nie będzie wymagał od turystów wykonywania testu na COVID-19 przed wylotem na urlop.

Jeszcze w lutym pisaliśmy, że Tajlandia do końca 2022 roku zamierza potraktować COVID-19 jako chorobę endemiczną, co zdecydowanie mogłoby przywrócić normalność w tym regionie i otworzyć kraj na turystów. Mimo tych zapowiedzi państwo do tej pory ma jedne z najbardziej restrykcyjnych zasad dotyczących wjazdu na całym świecie. Na szczęście niebawem się to zmieni.

Rząd Tajlandii ogłosił bowiem, że zamierza złagodzić przepisy wjazdowe i 1 kwietnia turyści będą mogli się tu udać na nowych zasadach. Przede wszystkim nie będzie od nich wymagany test wykonany jeszcze przed przylotem na wakacje.

Tajlandia zmienia zasady wjazdu dla turystów. Nie będą musieli wykonywać testu przed podróżą

Do grona krajów, które luzują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, dołącza Tajlandia. Turyści z pewnością odczują tę zmianę, gdyż przed wyjazdem nie będą musieli wykonywać testu na COVID-19. Co ciekawe, dotyczy to zarówno zaszczepionych, jak i tych, którzy nie przyjęli szczepienia.

Jak podaje portal Fly4free, z testu będą zwolnieni wszyscy przyjezdni, którzy przekraczają granice Tajlandii w ramach programów - Test & Go, Sanbox lub Alternative Quarantine. Warto jednak pamiętać, że te dwie pierwsze opcje są dostępne dla zaszczepionych, a ostatnia dla niezaszczepionych. W dwóch pierwszych przypadkach turyści mogą zwiedzać kraj bez szczególnych obostrzeń, ale już w trzecim trzeba dodatkowo odbyć 5-dniową kwarantannę. Szczegóły każdego z tych programów dostępne są m.in. na stronie polskiego rządu. Warto się z nimi zapoznać przed podróżą.

Trzeba również pamiętać o tym, że na miejscu wciąż obowiązuje testowanie przyjezdnych. Muszą oni poddać się badaniu od razu po przylocie do kraju i izolować się do otrzymania negatywnego wyniku (trwa to najczęściej nie dłużej niż dobę). W dodatku zaleca się, aby 5. dnia pobytu również powtórzyli badanie.

Zmiany wejdą w życie już 1 kwietnia. Zachęcają was do wyjazdu?

Źródło: WP Turystyka/Fly4free