Zamknij

Popularny wakacyjny kraj zniesie kwarantannę dla zaszczepionych? Trwają nad tym prace

28.01.2021 15:16
Tajlandia
fot. Shutterstock

Na pomysł wpadli przedstawiciele branży hotelarskiej. Jeśli uda się go przeforsować, osoby, które przyjmą dwie dawki szczepionki na COVID-19, będą mogły wjechać do Tajlandii bez obowiązku odbycia kwarantanny.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Rządy wielu państw wprowadziły ograniczenia, które mają zahamować rozprzestrzenianie się choroby. Przez to ucierpiały gospodarki krajów. Jednym z sektorów, który "oberwał" przez tę sytuację najbardziej, jest turystyka. Nic dziwnego, że jej pracownicy poszukują sposobu na to, żeby wrócić do normalności.

Przedstawiciele branży hotelarskiej w Tajlandii wpadli na pomysł, który nieco zaspokoiłby zarówno turystów, przedsiębiorców, jak i władze kraju. Zaproponowali oni, aby osoby, które przyjmą dwie dawki szczepionki na koronawirusa, mogły wjechać do państwa bez obowiązku przechodzenia kwarantanny. To miałoby zachęcić ludzi do podróży i podreperowałoby nieco złą sytuację gospodarczą tego regionu.

Tajlandia zniesie kwarantannę dla zaszczepionych? Pojawił się taki pomysł

W wielu krajach na świecie na początku 2021 roku ruszyły programy szczepień przeciw koronawirusowi. Władze tych państw liczą na to, że dzięki temu życie w końcu wróci do stanu sprzed pandemii. I będzie można wreszcie zacząć odbudowywać to, co zostało w 2020 roku zniszczone.

Linie lotnicze wprowadzają paszporty zdrowotne, które zbiorą informacje na temat testów na koronawirusa i ewentualnych szczepień przeciw patogenowi. Niektóre biura podróży już teraz ogłaszają, że zamierzają obsługiwać tylko zaszczepionych. A rządy niektórych państw - Cypru, Rumunii, Islandii czy Seszeli - zdecydowały, że będą wpuszczać na swoje terytorium tylko osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki.

Do grona tych ostatnich ma zamiar dołączyć Tajlandia. Pracownicy branży hotelarskiej zaproponowali władzom kraju rozwiązanie, które pozwoliłoby poluzować ograniczenia dla turystów i przy okazji zacząć naprawiać nadwyrężoną przez pandemię gospodarkę. Wpadli oni na pomysł, żeby osoby, które dostały dwie dawki szczepionki przeciw wirusowi, mogły wjechać do kraju bez konieczności odbycia 16-dniowej kwarantanny.

I choć projekt ten nie został jeszcze zatwierdzony, są na to duże szanse. Wszystko po to, żeby ratować branżę turystyczną, w której co trzeci biznes został w ostatnim czasie w Tajlandii zamknięty.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Fly4free