Zamknij

Tajlandia znów zmienia przepisy wjazdowe. Turyści będą mogli uniknąć obowiązkowej kwarantanny

20.01.2022 09:37
Turystka w Bangkoku
fot. Shutterstock

Tajlandia po raz kolejny zmienia przepisy wjazdowe. Od 1 lutego zostanie przywrócony wcześniej obowiązujący program "Test & Go", co oznacza, że zaszczepieni turyści nie będą musieli martwić się kwarantanną po przyjeździe. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy planowali urlop w azjatyckim kraju. 

Tajlandia w ostatnich miesiącach regularnie wprowadzała zmiany w zasadach wjazdu. Pod koniec grudnia informowaliśmy, że władze tego kraju – w obawie przed nowym wariantem Omikron – podjęły decyzję o zniesieniu programu "test & go" i przywróceniu obowiązkowej kwarantanny po przylocie dla wszystkich cudzoziemców. Okres takiej izolacji turystów wahał się od 7 do 14 dni w zależności od zaszczepienia i kraju wylotu.

Okazuje się, że obecnie obowiązujące restrykcje zostaną jednak złagodzone. Co dokładnie zmieni się dla podróżujących do Tajlandii? 

Tajlandia znosi kwarantannę dla zaszczepionych

Jak poinformowało tajlandzkie biuro ds. przeciwdziałania pandemii (CCSA), od 1 lutego dla osób zaszczepionych zostanie przywrócony program "Test & Go". W praktyce oznacza to, że każdy podróżujący musi przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego najwcześniej na 72 godz. przed wylotem oraz zrobić kolejny test już na lotnisku w Tajlandii. Po okazaniu dwóch negatywnych wyników zostaje się zwolnionym z kwarantanny.

Warto tutaj przypomnieć, że osoby niezaszczepione przeciwko Covid-19 są nadal zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie. Dzieci do 11 roku życia nie muszą być zaszczepione przeciw Covid-19, o ile wymóg ten spełniają ich rodzice.

Rzecznik CCSA Taweesin Wisanyothin zapowiedział też rozszerzenie o kilka lokalizacji programu "Sandbox", w ramach którego zaszczepieni turyści mają swobodę poruszania się poza miejscem zakwaterowania, ale muszą spędzić siedem dni na jednym obszarze, np. na wyspie Phuket.

Władze już wcześniej podkreślały, że pełni zaszczepieni turyści mają też obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego na wypadek zachorowanie na Covid-19 podczas urlopu w Tajlandii. Oprócz tego konieczne jest zainstalowanie na telefonie specjalnej aplikacji Mor Chana.