Zamknij

Takie zachowanie turystów w Turcji jest nielegalne. Mogą nawet zostać aresztowani

01.06.2022 14:37
Turyści w Turcji
fot. Shutterstock

Turcja to jeden z najczęściej wybieranych przez turystów krajów na wakacje. Przyciąga on zarówno miłośników plażowania, jak i tych, którzy uwielbiają zwiedzać nowe miejsca. Jeżeli i wy zamierzacie wybrać się tu w tym roku, koniecznie pamiętajcie o jednej zasadzie. Nieprzestrzeganie tego wymogu może się dla was skończyć nawet aresztem.

Turcja to egzotyczne państwo położone w Azji Zachodniej na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie Południowo-Wschodniej, ze stolicą w Ankarze. Graniczy w Europie z Bułgarią i Grecją, natomiast w Azji z Syrią, Irakiem, Iranem, Azerbejdżanem, Armenią i Gruzją. Zamieszkuje ją ponad 80 mln ludzi, a kolejne kilka milionów co roku wybiera się tutaj na urlop. I nic dziwnego - ma zachwycającą linię brzegową z białym piaskiem, dużo dni słonecznych, a także różnorodną ofertę hoteli.

Zanim jednak wybierzecie się na wakacje do tego kraju, musicie pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Portal Onet Podróże zdradza, że jeśli jej nie dopilnujecie, może się to dla was naprawdę źle skończyć.

Takie zachowanie turystów w Turcji jest nielegalne. Mogą nawet zostać aresztowani

Wyjazd do danego kraju wiąże się ze stosowaniem się do panujących w nim reguł zachowania. Dotyczy to również Turcji, w której istnieje jedna zasada szczególnie istotna dla przyjezdnych. Otóż okazuje się, że w państwie tym nie można wychodzić z domu bez dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. Pozostawienie go w hotelu może skończyć się dla turystów nawet aresztem.

W Turcji nielegalne jest nienoszenie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Należy zawsze mieć przy sobie paszport lub pozwolenie na pobyt. W niektórych ruchliwych obszarach, zwłaszcza w Stambule, władze tureckie mogą zatrzymać turystów w celu przeprowadzenia kontroli tożsamości - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji, które zostało przytoczone przez portal Onet Podróże.

Portal Onet Podróże podaje również, że w wielu miejscach na głównych drogach można spotkać policję, która kontroluje to, czy nosimy ze sobą dokumenty, czy nie.

Jeżeli zatem będziecie się wybierali na wakacje do Turcji, pamiętajcie o noszeniu ze sobą dowodu osobistego lub paszportu. Zwróćcie uwagę, aby w żadnym wypadku nie zostawić ich w hotelu i też zadbajcie o to, aby wasze dokumenty były ważne.

Źródło: Onet Podróże