Zamknij

Niezwykłe ujęcie Giewontu na tle Księżyca. "Piękny widok" [FOTO]

19.08.2021 11:34
Tatry. Giewont na tle Księżyca. Ten widok zapiera dech w piersiach [FOTO]
fot. SHUTTERSTOCK

W środę wieczorem fotografowi udało się uwiecznić niecodzienne ujęcie "śpiącego rycerza". Zdjęcie, które przedstawia szczyt Giewontu na tle Księżyca, od razu podbiło serca internautów. Trzeba przyznać, że ten widok jest naprawdę niesamowity.

Giewont, położony w Tatrach Zachodnich i liczący niemal 1900 m n.p.m., jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych masywów górskich w Polsce. Popularność zawdzięcza m.in. swojemu wyglądowi - jego zarys kojarzony jest z sylwetką śpiącego rycerza, wokół którego narosło wiele legend. Z kolei umiejscowiony na samym szczycie góry krzyż od lat jest symbolem Tatr.

Majestatyczny Giewont stał się obiektem zainteresowań nie tylko turystów, ale także fotografów. Właśnie do sieci trafiło kolejne zdjęcie "śpiącego rycerza", tym razem na tle Księżyca.

Giewont na tle Księżyca. Ten widok zapiera dech w piersiach

Zdjęcie tatrzańskiego szczytu opublikowane zostało na stronie "Tatromaniak" na Facebooku. Jego autorem jest Bogdan Bafia, który na swoim koncie ma także inne niesamowite ujęcia "śpiącego rycerza". Fotografia została wykonana w środę wieczorem (18 sierpnia) i przedstawia szczyt Giewontu ze Srebrnym Globem w tle. 

Ujęcie Giewontu zrobiło prawdziwą furorę w sieci. Pod postem "Tatromaniaka" w mediach społecznościowych można znaleźć wiele pochlebnych komentarzy. Miłośnicy Tatr są oczarowani widokiem.

Naprawdę WOW.

 

Magia!

 

Przepiękne zdjęcie - brzmią komentarze na Facebooku.

Trzeba przyznać, że zdjęcie Giewontu rzeczywiście zapiera dech w piersiach. Patrząc na szczyt "śpiącego rycerza", ma się ochotę spakować walizkę i wyjechać na południe Polski. Tym, którzy w najbliższym czasie planują urlop w tym rejonie, przypominamy, że powoli w Tatrach można już poczuć pierwszy powiew zimy. W środę rano turyści mieli okazję zobaczyć nawet pierwszy śnieg.

RadioZET.pl