Zamknij

Policjanci interweniowali na Nosalu. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

28.10.2021 13:29
Tatry. Policjanci interweniowali na Nosalu. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo
fot. SHUTTERSTOCK

Tatrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na szczycie Nosala znajduje się 27-letni mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy, a także ratowników TOPR-u oraz pogotowie ratunkowe. 

Do tej dramatycznej akcji doszło we wtorek 26 października. Po godzinie 16:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna na Nosalu grozi, że targnie się na własne życie.

Tatry. Policjanci interweniowali na Nosalu. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

Na miejsce skierowano policjantów, ratowników TOPR-u oraz pogotowie ratunkowe. Chociaż początkowo 27-latek nie chciał z nikim rozmawiać, udało się go przekonać, by poczekał na funkcjonariuszy.

Kluczową rolę w tej sytuacji odgrywał czas, dlatego policjanci natychmiast przystąpili do działania i jak najszybciej było to możliwe starali się dotrzeć do mężczyzny czekającego na szczycie Nosala - czytamy w komunikacje zakopiańskiej policji.

Na szczęście funkcjonariusze i ratownicy TOPR dotarli na miejsce na czas. Udało im się przekonać mężczyznę do zejścia, a następnie sprowadzili go na bezpieczny szlak w stronę Kuźnic. 27-latek został przekazany ratownikom medycznym.

"Z uwagi na stan emocjonalny został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów" - napisano.

Nosal to szczyt o wysokości 1206 m n.p.m. Położony jest w Tatrach Zachodnich, pomiędzy Doliną Bystrej a Doliną Olczyską. Nazwa góry pochodzi od przypominających nos skał od północno-zachodniej strony.

Zobacz także:  Spektakularne widmo Brockenu widziane w Tatrach. Zdjęcie zjawiska podbija sieć

RadioZET.pl/Facebook(Policja Zakopane)