Zamknij

Tłumy turystów chcą wjechać na Kasprowy Wierch. "Kolejka na 4 godziny czekania"

08.07.2021 13:56
Tatry. Tłumy turystów chcą wjechać na Kasprowy Wierch. "Kolejka na 4 godziny czekania"
fot. SHUTTERSTOCK

Kasprowy Wierch jak co roku w wakacje przeżywa prawdziwe oblężenie. W czwartek sieć obiegło zdjęcie tłumów turystów czekających w kolejce na wjazd kolejką linową na szczyt. Najwytrwalsi stali po bilet nawet cztery godziny.

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w polskich Tatrach. Co roku miejsce to przeżywa prawdziwe oblężenie. Nie ma się zresztą co dziwić. Dzięki niej można znaleźć się na szczycie góry w zaledwie 20 minut. Ponadto, z racji tego, że kolejka w całości przebiega przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego, po drodze można rozkoszować się niesamowitymi widokami, niemożliwymi do zobaczenia podczas pieszej wędrówki.

Tatry. Kolejka do kolejki linowej na Kasprowy Wierch

Rokrocznie w sezonie wakacyjnym tworzą się gigantyczne kolejki na kolejkę linową na szczyt Kasprowego. Tak było i tym razem. W czwartek 8 lipca na profilu "Aktualna sytuacja w Tatrach" na Facebooku udostępnione zostało zdjęcie przedstawiające tłumy turystów cierpliwie czekających na zakup biletu i wjazd na górę. Najwytrwalsi stale w kolejce nawet cztery godziny.

Wczorajsza kolejka do kolejki na Kasprowy. Dzisiaj mamy ładny dzień więc będzie to samo. Ustawcie się w niej rano, lub zmieńcie cel, jak nie macie biletu zakupionego online. Wczoraj stało się nawet do 4 godzin!czytamy w opisie zdjęcia.

Internauci nie mają litości dla czekających w kolejce turystów. Część z nich jest zdania, że lepiej wejść na szczyt Kasprowego pieszo, niż stać w takiej kolejce.

"Zanim ostatni gość dojdzie do kasy, mógłby być co najmniej w połowie drogi na Kasprowy, poruszając się niezwykle malowniczą trasą spacerową, oglądając całą panoramę Tatr i podziwiając Zakopane z górskiej perspektywy!" - brzmi jeden z komentarzy.

Nie każdy jednak, z różnych przyczyn, może sobie pozwolić na taką wędrówkę.

Sprawdź też:  Kolejka na Kasprowy Wierch - cena, bilety, godziny otwarcia i praktyczne informacje

Wszystkim, którzy planują wjechać na Kasprowy Wierch, a nie chcą stać w kolejkach do kas, polecamy wcześniejszy zakup biletu przez internet na konkretną godzinę. Warto jednak zaznaczyć, że opcja ta jest droższa. W sezonie wysokim za bilet normalny góra-dół w kasie w Kuźnicach trzeba zapłacić 99 zł. Z kolei ta sama wejściówka zakupiona online lub w biletomacie to koszt w wysokości 119 zł.

RadioZET.pl/Facebook(Aktualna sytuacja w Tatrach)