Zamknij

Te kierunki będą hitem 2022 roku. Lonely Planet opublikowało ranking

29.10.2021 12:42
Wyspy Cocka
fot. Shutterstock

Wydawnictwo Lonely Planet opublikowało ranking miejsc, które będą królowały w podróżach w 2022 roku. Na szczycie listy znalazły się bajkowe wyspy. Zobaczcie, jakie regiony zostały okrzyknięte hitami nadchodzącego roku.

Rok 2021 powoli dobiega końca, a to najwyższy czas, aby zacząć zastanawiać się nad tym, gdzie pojedziemy lub polecimy w ciągu następnych 12 miesięcy. Jeżeli jesteście otwarci na nowe podróżnicze doświadczenia, ale wciąż nie wiecie, gdzie moglibyście się wybrać, koniecznie zajrzyjcie do rankingu Lonely Planet.

Popularne wydawnictwo regularnie publikuje zestawienia, w których uwzględniane są hitowe kierunki podróży na kolejne lata. Zobaczcie, jakie miejsca znalazły się wśród hitów na 2022 rok.

Te kierunki będą hitem 2022 roku. Lonely Planet opublikowało ranking

Wiele krajów, które do tej pory walczyły z pandemią koronawirusa, powoli otwiera się na turystów i zachęca ich do przyjazdu w swoje piękne progi. W związku z tym właśnie wydawnictwo Lonely Planet po raz kolejny opracowało listę miejsc, które warto będzie zobaczyć w nadchodzącym roku.

Po wymuszonej przerwie nadszedł czas, aby urzeczywistnić odkładane do tej pory plany podróży. Listy, które tu znajdziecie, celebrują świat w jego cudownej, kuszącej różnorodności - powiedział w oświadczeniu Tom Hall, wiceprezes Lonely Planet.

W rankingu marki znalazło się 30 punktów - 10 krajów, 10 miast oraz 10 regionów. Jesteście ciekawi, jakie będą hity podróżnicze 2022 roku wg Lonely Planet? Poniżej przedstawiamy całą listę.

10 państw, które będą hitami podróżniczymi 2022 roku wg Lonely Planet:

10. Egipt

9. Malawi

8. Nepal

7. Oman

6. Anguilla

5. Słowenia

4. Belize

3. Mauritius

2. Norwegia

1. Wyspy Cooka

Na szczycie listy państw, które będą hitami podróżniczymi w 2022 roku, znalazły się malownicze Wyspy Cooka. Ta grupa 15 wysp leżących na Oceanie Spokojnym znajdowała się i wciąż znajduje wśród marzeń podróżniczych tysięcy ludzi z całego świata. Można tu podziwiać nie tylko turkusową wodę i jej bogaty świat, ale też poznać tutejszą społeczność Maorysów mieszkających w wiosce Te Vara Nui i ich niezwykłą kulturę.

10 miast, które będą hitami podróżniczymi 2022 roku wg Lonely Planet:

10. Gyeongju, Korea Południowa

9. Florencja, Włochy

8. Merida, Meksyk

7. Dublin, Irlandia

6. Nikozja, Cypr

5. Lagos, Nigeria

4. Atlanta, Stany Zjednoczone

3. Fryburg, Niemcy

2. Tajpej, Tajwan

1. Auckland, Nowa Zelandia

Auckland to miasto w Nowej Zelandii, położone w północno-zachodniej części Wyspy Północnej, między dwiema zatokami Oceanu Spokojnego: Manukau Harbour i Hauraki. Jest to największa miejscowość w całym kraju i zamieszkuje ją ponad 1,4 mln osób. Miejsce to wyróżnia niepowtarzalny styl, a panujący tutaj klimat sprawia, że warto się tu wybrać o każdej porze roku.

10 regionów, które będą hitami podróżniczymi 2022 roku wg Lonely Planet:

10. Burgundia, Francja

9. Wyspa Vancouver, Kanada

8. The Scenic Rim, Australia

7. Pustynia Atakama, Chile

6. Sikoku, Japonia

5. Portoryko, Stany Zjednoczone

4. Kent's Heritage Coast, Wielka Brytania

3. Xishuangbanna, Chiny

2. Wirginia Zachodnia, Stany Zjednoczone

1. Vestfirðir, Islandia

Vestfirðir to bardzo słabo zaludniony region administracyjny w północno-zachodniej Islandii. Na turystów czekają tutaj soczysta zieleń, majestatyczne klify, różnorodne gatunki ptaków, czerwona plaża, a także zabytkowe XVIII-wieczne budynki.

Skusicie się na wyprawę do choć jednego z tych miejsc?

Źródło: CNN