Zamknij

Titanic znów wypłynie w rejs? Powstaje replika legendarnego statku

Nina Czochara
22.10.2018 16:52
Titanic II
fot. YouTube/screen

Replika legendarnego Titanica wypłynie na szerokie wody w 2022 roku. Premierowy rejs ma rozpocząć w Dubaju i potrwać dwa tygodnie. Na bilety w pierwszej klasie trzeba jednak wydać fortunę. 

Pasażerowie pierwszego rejsu repliką Titanica pokonają trasę z Dubaju do Southampton. Później statek najprawdopodobniej będzie kursował między Anglią a Stanami Zjednoczonymi. W sezonie zimowym dodatkowo mają pojawić się rejsy dookoła świata.

9 pokładów, 840 kabin i luksusowe wnętrza 

Titanic II to inicjatywa australijskiego miliardera, Clive’a Palmera. Wnętrza repliki mają niemal w 100 proc. odwzorować te znane z pierwowzoru legendarnego statku. Lepszy i nowocześniejszy będzie jednak system ratunkowy, nawigacyjny i wszelkie zabezpieczenia.

Replika Titanica będzie miała 9 pokładów i 840 kabin. Dzięki temu na statku ma znaleźć się 2435 gości i 900 osób załogi. Na początku budowy zakładano, że statek wyruszy w pierwszy rejs już w 2016 roku, ale inwestycja stale się opóźnia z powodów finansowych. Titanic II ma bowiem pochłonąć w sumie 500 mln USD, czyli ok. 1,8 mld złotych.

Pierwotnie zakładano też, że premierowa podróż rozpocznie się w Chinach, ale później zmieniono tę koncepcję. Jeśli faktycznie uda się wypłynąć w 2022 roku, to oznacza, że Titanic II znajdzie się na wodzie 110 lat po pierwszym i ostatnim rejsie pierwowzoru.

Zobacz także

180 tys. złotych za rejs w pierwszej klasie Titanica

Na razie nie ruszyła jeszcze sprzedaż biletów, ale rejs zdecydowanie nie będzie należał do najtańszych. Clive Palmer obiecał jedynie, że będą kosztować nieco mniej niż 130 lat temu.

Według szacunków miejsce w pierwszej klasie będzie warte do 180 tys. złotych, a w trzeciej ok. 3 tys. złotych. W wywiadach miliarder opowiadał także, że jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnej daty pierwszego rejsu, wiele gwiazd i bogatych ludzi próbuje załatwić sobie miejsce na nowym Titanicu i oferują nawet 1 mln dolarów, aby zapewnić sobie miejsce na pokładzie. 

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC