Zamknij

Tłum turystów w Karkonoszach. Ogromna kolejka do wejścia na Śnieżkę

03.08.2020 09:45

Karkonosze znów przeżywają prawdziwe oblężenie. W miniony weekend długa kolejka turystów ustawiła się do wejścia na Śnieżkę. Sieć obiegło zdjęcie pokazujące ogromny "korek" na szlaku. 

Tłum turystów w Karkonoszach
fot. Screen

Już w ubiegłym tygodniu Karkonoski Park Narodowy rozpoczął akcję #WeekendBezŚnieżki. Władze parku zachęcały odwiedzających, by korzystali z innych szlaków i atrakcji Karkonoszy, by nieco odciążyć szczyt od zadeptujących go turystów. Niestety, w ostatni weekend Śnieżka znów przeżywała prawdziwe oblężenie. 

Karkonosze. Długa kolejka do wejścia na Śnieżkę

Karkonoski Park Narodowy opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie ze szlaku wraz z informacją, że aby dostać się na szczyt, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

"Jeśli ktoś się wybiera na Śnieżkę, to warto wiedzieć, że niekiedy na szlaku na szczyt jest naprawdę tłoczno" – brzmi komunikat KPN. 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Jedni żartowali z całej sytuacji, inni nie kryli swego oburzenia. 

"Większy tłok niż na pieszej pielgrzymce do Częstochowy", "Nie wiadomo czy cieszyć się z tego, że tyle luda poszło w góry, czy smucić, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić wypoczynek w takich warunkach", "Musiałabym chyba na głowę upaść, żeby wędrować w tym czasie w takich miejscach" - pisali internauci. 

Karkonoski Park Narodowy poinformował, że dziennie Śnieżkę zdobywa nawet 10 tysięcy osób. Jeśli ktoś wybiera opcję wjazdu na szczyt kolejką gondolową, również musi uzbroić się w cierpliwość. W ostatnim czasie, aby wjechać na Śnieżkę, trzeba było czekać około 2,5 godziny. Niestety, bardzo często turyści stoją w ciasnych kolejkach i zupełnie nie zachowując dystansu społecznego.